שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרמטכ"ל אישר: עוד טנקים, עוד נגמ"שים
  תוכנית "תפן" הרב שנתית להצטיידות, המחזקת את צבא היבשה, עוברת לפסים מעשיים: רא"ל אשכנזי אישר את ההצטיידות בנגמ"שי מרכבה ובטנקי מרכבה חדישים - עבור חטיבה 7 וחטיבת מילואים. מפקד זרוע היבשה, האלוף אבי מזרחי: זו החלטה היסטורית
  התחזקות צבא היבשה מתממשת: הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, אישר את העקרונות שנקבעו בתוכנית "תפן" לגבי טנקי המרכבה ונגמ"ש המרכבה - על פיהם יימשך ייצור טנק המרכבה סימן ארבע ועד 2013 ייכנסו טנקים משוכללים אלה לחטיבת מילואים, וכן לחטיבה 7.

   

  חטיבה 7 של חיל השריון תהיה החטיבה הסדירה השנייה אשר תקלוט את הטנקים, החדישים ביותר שבררשות צה"ל, אחרי חטיבה 401. כיום נעה החטיבה על טנקים ישנים יותר, מסוג מרכבה סימן שתיים.

   

  "תפן", תוכנית ההצטיידות והאימונים הרב-שנתית החדשה של צה"ל, כוללת את ציוד הטנקים בחטיבה 401 במערכת מיגון אקטיבית, כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה. בחיל השריון ציינו כי המשך ייצור וההצטיידות בטנקי מרכבה, לרבות בחטיבות המילואים, היא החלטה חשובה שתאפשר שמירה על יכולת תמרון לכל התפתחות אפשרית שצה"ל ייקלע אליה.

   

  עוד הוחלט במסגרת התוכנית, לראשונה מזה 40 שנה, לקבוע לוח זמנים מסודר להצטיידות בנגמ"ש חדש.
  מדובר בנגמ"ש מרכבה ("נמר") שייצורו הואט בעקבות המלחמה האחרונה בצפון. על פי התוכנית, עד סוף 2013 תקבל כל חטיבת גולני את הנגמ"ש החדש, שמצויד ביכולות מיגון מתקדמות ויהיה משמעותי, הן ללחימה ברצועת עזה והן ללחימה בחזית הצפון.

   

  מפקד זרוע היבשה, האלוף אבי מזרחי, הגדיר את ההחלטה כ"היסטורית" וציין כי מדובר בפיתוח תפיסה של תמרון כבד ומימושה בראייה ארוכת טווח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלוף אבי מזרחי, ראש מז"י
  צילום: דובר צה"ל
  מרכבה סימן 4. לעוד חטיבות
  צילום: שלום בר טל
  מומלצים