שתף קטע נבחר

הפתעה: באינטרפול מורנייה עדיין "מבוקש"

באתר האינטרנט של האינטרפול עדיין מתנוסס שמו של מורנייה כמבוקש. זאת, למרות שהסורים מתפארים בשיתוף הפעולה ההדוק עם הארגון. בינתיים, מתעכב פרסום הדו"ח הסורי שאמור לחשוף מי חיסל את רב המרצחים

באינטרפול עדיין מחפשים את מורנייה. מי שיבקש להתעדכן ברשימת המבוקשים הלבנונים המצויה בידי האינטרפול יגלה לא פחות ולא יותר שקצין המבצעים של חיזבאללה, עימאד מורנייה, עודנו חי, בועט ומבוקש בידי הארגון.

 

באתר האינטרנט של הארגון ניתן לראות את קלסתרו של מורנייה באמצעות שלוש תמונות ישנות, שכן התמונה החדשה שאותה הפיץ חיזבאללה לרגל מותו טרם צורפה.

  

כל זאת מגיע יומיים לאחר שמפקד משטרת חלב שבסוריה, חוסין וואהוד, בחר דווקא להתהדר

בשיתוף הפעולה עם האינטרפול. בידיעה שפורסמה בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית, סאנ"א, צוטט וואהוד באומרו כי סוריה נמנית בין עשר המדינות המובילות בעולם בשיתוף הפעולה עם האינטרפול במאבק בפשיעה הבינלאומית.

 

הקצין הסורי העלה על נס את פעילות המשטרה בתחומי הפלילים, הפשיעה הכלכלית והמלחמה בטרור. כחיזוק לדבריו אלה הוא ציין כי המשטרה הסורית פיענחה 94 אחוזים ממקרי הפשיעה של שנת 2006 לאור אותו שיתוף פעולה. נזכיר כי דווקא חיסולו של מורנייה ארע בלב שכונה מאובטחת דמשק, המתפארת כעת בשיתוף פעולה הדוק כל כך עם האינטרפול.


הכי מבוקש באינטרנט (מתוך אתר האינטרפול)

 

רבים במזרח התיכון עדיין ממתינים לדו"ח הסורי שמובטח כי יפתור את תעלומת החיסול. העיתון "אל-קודס אל-ערבי" דיווח שלשום מפי מקורות בדמשק כי הסורים יצביעו על מעורבותם של שירותי מודיעין ערביים שסייעו למחסלים. לפי הדיווח, הסורים הגיעו למסקנה זו לאחר מעצר של עשרות חשודים ערבים ופלסטינים בדמשק.

 

בתוך כך, נטען כי אסף שאוקת - ראש המודיעין הצבאי הסורי וגיסו של הנשיא אסד - הושם במעצר בית בדמשק.

בראיון לרשת "אל-מוסתקבל" הלבנונית טוען עבד אל-חלים חדאם, סגן-הנשיא לשעבר שערק מסוריה לשורות האופוזיציה הגולה וחי כיום באירופה, כי אסד החליט לנצל את חיסולו של מורנייה כדי להדיח סופית את שאוקת ולמנות במקומו את בן דודתו, חאפז מחלוף.

 

הסיבה להדחה, לפי חדאם, נעוצה בכך ששאוקת, עליו הופקדה חקירת ההתנקשות, הוכיח כי הפיצוץ אירע במכוניתו של מורנייה וכי המתנקשים הגיעו מתוך סוריה. זאת, בניגוד לגרסה אותה הורה אסד להפיץ, לפיה נהרג מורנייה מפיצוץ בלון גז במכוניתו.


פורסם לראשונה 06/04/2008 22:28

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מורנייה. מבוקש
צילום: רויטרס
מומלצים