שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: תנופה במשא ומתן לעסקה עם חיזבאללה
  מקורות פלסטינים אמרו לעיתון לבנוני כי המשא ומתן על עסקת שבויים עם חיזבאללה קיבל לאחרונה תנופה, בשל תרגיל העורף בישראל. לדבריהם, יש אפשרות שהדבר ישפיע לטובה גם על המשא ומתן לשחרור גלעד שליט. שלמה גולדווסר: זה ספין, שנועד לשרת צרכים פנים-לבנוניים

  שנה ותשעה חודשים לאחר שאהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ללבנון על-ידי חיזבאללה, אמרו מקורות פלסטינים לעיתון הלבנוני "א-ספיר" כי "המשא ומתן בין ישראל לחיזבאללה, סביב עסקת השבויים, רשם בתקופה האחרונה תנופה של ממש מהצד הישראלי".

   

  העיתון הלבנוני דיווח הבוקר (יום ב') כי המקורות הפלסטינים הסבירו כי סיבת ההתקדמות היא תרגיל העורף שעורכת ישראל השבוע. "נראה שהצד הישראלי רצה לשלוח איתותים חיוביים, במקביל להחלטתו לבצע את התרגיל הנוכחי. לפיכך הוא הביא להאצת המשא ומתן וחילופי הצעות".

   

  המקורות העריכו כי יש אפשרות לפריצת דרך בסוגיית המשא ומתן, אותה מנהל אישית מהצד הלבנוני מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, באמצעות המתווך הגרמני. לדבריהם, יש אפשרות שהדבר ישפיע לטובה גם על המשא ומתן בין ישראל לבין חמאס בנוגע לחייל החטוף, גלעד שליט.

   

  שלמה גולדווסר, אביו של החייל החטוף, אמר ל-ynet בתגובה לפרסום, כי למיטב ידיעתו מדובר בספין, שנועד לשרת צרכים לבנוניים פנימיים. "אם הייתה איזו התקדמות במשא ומתן, בוודאי שאם היה מדובר ב'תנופה', הגורמים המנהלים את המשא ומתן מטעם ישראל היו כבר מעדכנים אותנו". 

   

  בינתיים, הוריהם ובני משפחות החיילים החטופים לא חוסכים בביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בעניין שחרור הבנים. בשבוע שעבר מתחה אמו של מיקי גולדווסר, אמו של אהוד, ביקורת קשה על ראש הממשלה. "להפקיר את הבנים זה קל יותר מאשר לשלם מחיר כבד בעד שחרורם. אולמרט, אתה רוצה להצטייר כמי שלא שילם מחיר כבד עבור החטופים, אבל לדראון עולם תיזכר כמי שיצר עוד שלושה מקרי רון ארד", היא אמרה בכנס שנערך באוניברסיטה העברית בירושלים.

   

  שבוע קודם לכן מתח גם נועם שליט, אביו של גלעד, ביקורת חסרת תקדים על התנהלותו של אהוד אולמרט. בכנס שנערך באוניברסיטת בר-אילן אמר: "למה גלעד צריך להיות הפראייר היחיד שמשלם את המחיר"? לדבריו, "ראש הממשלה שהכריז כי שחרור הבנים זה מקום העבודה שלו, ממשיך להסס ודוחה את ההכרעות. אולמרט טוען שנעשים מאמצים גדולים ושאין יום שלא דנים בנושא. אני יכול לבחון את זה רק על פי מבחן התוצאה, והתוצאה היא אפס אחוזי הצלחה".

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 652 ימים. אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו על-ידי חיזבאללה ללבנון לפני 635 ימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אהוד גולדווסר. נחטף ביולי 2006
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  אלדד רגב. נחטף ביולי 2006
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  גלעד שליט. נחטף ביוני 2006
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים