שתף קטע נבחר

קדימה: גידול במספר המתפקדים למפלגה

נציגי התנועה הודיעו היום כי עד כה התפקדו לקדימה 55 אלף בני אדם. הגידול במספר המתפקדים הוא תוצאה של ההכנות לקראת הבחירות הקרובות לרשויות המקומיות. שאול מופז, מאיר שטרית ומגלי והבה הספיקו לפקוד כמות גדולה של אנשים. אולמרט ולבני החלו בניסיונות לגייס תומכים רק לאחרונה

למרות הסקרים הלא מחמיאים בקדימה ממשיכים לגדול. דובר התנועה שמוליק דהן הודיע היום (ב') כי חל גידול משמעותי במספר המתפקדים לקדימה. לדבריו עד כה הצטרפו למפלגת השלטון כ-55 אלף בני אדם.

 

בשנתיים הראשונות מאז הקמתה הצליחה קדימה למשוך מעט מתפקדים ומספרם נע סביב 30 אלף. בימים אלה מרכיבים במפלגה את ספר הבוחרים לקראת הבחירות המוניציפאליות. לקראת הבחירות, נרשם הגידול המשמעותי במספר המתפקדים. סגירת המפקד נדחתה כבר כמה פעמים לאחר שהתברר כי מספר המתפקדים נמוך יחסית.

 

במפלגה מקווים כי גם בתקופה הקרובה יצטרפו אליה אלפי מתקפדים חדשים. מנכ"ל קדימה עדי שטרנברג אמר כי: "זוהי עדות נוספת למגמת התחזקותה של קדימה וסממן מהותי לדריכות מועמדי התנועה במישור המוניציפאלי".

 

המפקד מעורר מתיחות בתוך התנועה, בגלל שחלק מבכיריה צברו בעזרתו כוח משמעותי. שאול מופז, מאיר שטרית, מגלי והבה ואחרים הספיקו לפקוד כמות גדולה של אנשים. לעומתם שרת החוץ ציפי לבני וראש הממשלה אהוד אולמרט, החלו במאמצי גיוס התומכים רק לאחרונה. 

 

בחודשים שנותרו עד סוף השנה צפויים גם לבני וגם אולמרט, שלפי שעה, נחשבים למועמדים המובילים לראשות התנועה בפריימריז הבאים, להגביר את מאמציהם בניסיון לגייס מתפקדים. גורמים בקדימה אומרים כי ראש הממשלה החל בחודשים האחרונים, לפעול באינטנסיביות כדי להגביר את כוחו ולהשתלט על מנגנון המפלגה ופעילי השטח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משקיע מאמצים. אולמרט
צילום: רויטרס
גייס מתקדים רבים. מופז
צילום: דניאל בראון – ג'יני
מנסה להתחזק. לבני
צילום: שחר עזרן
מומלצים