שתף קטע נבחר

פרשת העצורים ביפן: "פיתו את הנערים עם כסף"

עסקנים חרדים פועלים במרץ בניסיון לשחרר את שלושת הצעירים שנעצרו ביפן בחשד להברחת סמים. בינתיים, מאשימים גורמים בקהילה כי מפעילי הרשת נמצאים בישראל והמשטרה אינה חוקרת אותם. בקשה ברוח זו טרם הגיעה משלטונות יפן

מאז נעצרו שלושת הבחורים הישראלים בשדה התעופה ביפן כשבאמתחתם מזוודה מלאה בסמים, נעשים בידי קרוביהם בארץ מאמצים נרחבים לשחרורם. במקביל, פועלים עסקנים חרדים להביא למעצרם של מי שנטען כי הם מעורבים בפרשה, כאן בארץ.

 

הטענה הרווחת ברחוב החרדי היא העצורים ביפן הופעלו בידי גורמים הנמצאים בישראל, כחלק מפעילותה של רשת מבריחים. עם זאת, משטרת ישראל טרם פתחה בחקירת ספיחי הפרשה ואיש לא נעצר.

 

יצוין כי המשטרה לא פותחת מיוזמתה בחקירה במקרים כגון אלה. כדי לפתוח בחקירה - יש צורך בפנייה של המדינה הזרה דרך משרד המשפטים ובבקשה להוצאת צו הסגרה, תוך פעולה משותפת עם האינטרפול. פנייה שכזו מצד שלטונות יפן טרם נעשתה.

  

העצורים המוחזקים בידי השלטונות ביפן, כמו גם חלק מהמעורבים הנוספים בפרשה, הינם בני המגזר החרדי. אמש (יום א') פנו גורמים מטעם משפחות העצורים לדיין המכהן בבית הדין של בני ברק, בנשיאותו של רב העיר הרב יהודה לייב לנדאו. הדיין שאליו פנו נחשב למקובל על מרבית הציבור החרדי. הוא פסק כי כל היודע דבר על הפרשה - עליו לפנות למשטרה ולסייע בפתרונה.

 

הדיין פסק עוד כי כל מי שישתף פעולה עם המשטרה לא ייחשב "מוסר" וזאת במטרה להביא לתפיסת החשודים בפרשה ולמנוע הישנות מקרים דומים בעתיד.

 

אברהם, עסקן מבני ברק שפנה בנושא לאותו דיין סיפר ל-ynet: "יש כאן מקרה של בחורים שלקו בחוסר שכל. גייסנו גם את הרבנים כדי שבחורים אחרים לא ייפלו טרף קל בעתיד לידיים של אנשים שעושים דברים כאלו".

 

אברהם מספר כי מדובר בבחורים תמימים. גורמים מסוימים, לטענתו, ניצלו את

תמימותם ופיתו אותם בכרטיסי טיסה וכסף. במהלך היום פעלו עסקני ציבור מחסידויות סאטמר וויז'ניץ, החסידויות שמהן הגיעו העצורים. הם הפעילו את קשריהם למענם בארה"ב, אנטוורפן וישראל על מנת להביא לשחרורם.

    

שלטונות יפן העמידו עו"ד ציבורי לנער הצעיר מבין השלושה, בן פחות מ-18. בארץ מטפל בפרשה עו"ד מרדכי ציבין והעסקנים מקווים לשחרר בזמן הקרוב ממעצר לפחות אחד מהנערים, הנושא באזרחות כפולה - ישראלית ואמריקנית. הכוונה היא לשכנע את השלטונות ביפן לגרש את החשודים מהמדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כדורי אקסטזי. ארכיון
צילום: חיים צח
מומלצים