שתף קטע נבחר

לבני פירגנה ללינדנשטראוס: הביקורת מחזקת

בכנס "יום ביקורת המדינה" אמרה שרת החוץ כי "אם הציבור יידע שגם בין מקבלי ההחלטות אין מצב שאיש הישר בעיניו יעשה - יגדל האמון במערכת". לינדנשטראוס מצדו אמר: "איני נרתע מביקורת כלפי"

"ביקורת אמינה מחזקת את אמון הציבור בפוליטיקה, ולא פוגעת בו. אם הציבור יידע שגם בין מקבלי ההחלטות אין מצב שאיש הישר בעיניו יעשה - יגדל האמון במערכת" - כך אמרה שרת החוץ, ציפי לבני, בכנס "יום ביקורת המדינה" שהתקיים במכון וינגייט.

 

בכנס, המתקיים אחת לשנתיים, השתתפו כ-550 עובדי משרד מבקר המדינה ונציבות תלונות הציבור. אחרי דבריה התומכים של לבני, נשא דברים יושב ראש הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב שפנה למבקר מיכה לינדנשטראוס: "אל תירא ואל תיחת, העם איתך והכנסת איתך".

 

אורלב הדגיש כי בתקופה שבה הוא עומד בראש הוועדה לא היה ולו מקרה אחד שרשות שלטונית כלשהי הצליחה להוכיח שממצא כלשהו שפירסם המבקר אינו מדויק.

 

בכנס נאמו גם המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט בדימוס ד"ר מישאל חשין, ושופט בית המשפט העליון לשעבר, פרופ' יצחק זמיר, שדיבר על "ניגוד עניינים" במינהל הציבורי. כן נכחו באירוע חברי הוועדה המייעצת למבקר המדינה, בראשות הפרופ' רמי פרידמן.

 

לינדנשטראוס אמר לנוכחים כי מבקר המדינה לא נרתע מאלה שמותחים עליו ביקורת - "נהפוך הוא, בשנתיים הקרובות יגדל משקלו של המאבק לטוהר המידות ונגד השחיתות הציבורית. לפיכך תהייה תוספת במספר החוקרים העוסקים בנושא זה וכל אחת מחמש חטיבות המשרד תקדיש כעשרים אחוז מהמטלות הקבועות לשנה הקרובה, למאבק בשחיתות הציבורית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. בעד ביקורת
צילום: שחר עזרן
לינדנשטראוס. ממשיך בעבודה
צילום: יותם פרום
מומלצים