שתף קטע נבחר

מזוז רומז: יוגש כתב אישום חמור נגד קצב

היועץ המשפטי לממשלה הגיב להחלטת הנשיא השמיני לחזור בו מעסקת הטיעון והודיע: "יש לתמוה על התנהלות זו. מכל-מקום, יש להניח כי המשמעויות של מהלך זה ברורות למשה קצב". ל-ynet נודע כי אנשי הפרקליטות הונחו להכין כתב אישום שיכלול את סעיף האונס. גורמים בפרקליטות באשר לאפשרות להכללת א' מבית הנשיא בכתב האישום: הכל פתוח בעניין זה

האישום באונס בדרך? כשעתיים לאחר הודעתו של הנשיא לשעבר משה קצב כי הוא חוזר בו מעסקת הטיעון עם פרקליטות המדינה, רמז אחר הצהריים (יום ג') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי בכוונתו להגיש כתב אישום חמור נגד קצב.

 

נשיא המבוכה: 

 

בהודעה שפירסם היועץ בתגובה על החלטתו המפתיעה של קצב, הוא אמר כי "יש לתמוה על התנהלות זו. מכל-מקום, יש להניח כי המשמעויות של מהלך זה ברורות למשה קצב". מזוז הזכיר בהודעתו כי ערב הסדר הטיעון, הנטיה הברורה הייתה כי יוגש כתב אישום, אף בעבירות החמורות ביותר שבהן נחשד קצב, למרות הקשיים שהתעוררו.

 

בתוך כך, אמרו גורמים בכירים בפרקליטות ל-ynet כי לא הופתעו מהחלטתו של קצב לסגת מהסדר הטיעון אלא מהתנהלותם של פרקליטיו. "קצב גורר רגליים כבר זמן רב סביב הסדר הטיעון. הבנו שזה מה שהולך לקרות. אנו תוהים על התנהלות קצב ופרקליטיו, שעה לפני דיון כל כך מכריע אנו מקבלים הודעה טלפונית על הכוונה לחזור מהסדר הטיעון".

 

עוד נודע ל-ynet כי מזוז הנחה את פרקליטיו להתכונן להכנת כתב אישום הכולל עבירות מין חמורות ואף עבירות של אונס. בהתייחס לאפשרות שפרשת א' מבית הנשיא תיכלל בכתב האישום, אמרו הגורמים בפרקליטות כי הכול פתוח. "קצב הוא זה שהציע את הסדר הטיעון. לא ברור לנו למה הם מתנהלים ככה. יכול להיות שיש פה 'משחק של מצמוצים' והוא מנסה להשיג הסדר טוב יותר", אמרו הגורמים. 

  

בעקבות ביטול הסדר הטיעון צפויות להיערך השלמות חקירה של המשטרה והפרקליטות לקראת הגשת כתב האישום החדש. ההודעה של היועץ מזוז באה לאחר התייעצות שנערכה בפרקליטות, שעות ספורות לאחר שקצב הגיע לבית משפט השלום בירושלים והודיע כי עסקת הטיעון מבוטלת. הנשיא השמיני אמר לשופטים: "איאבק על חפותי".

 בעקבות ההצהרה, הצטרפה התביעה בצער לבקשה לבטל את עסקת הטיעון, בית המשפט אישר זאת והפרקליטות אמרה כי הפרשה "חזרה לנקודת ההתחלה".

 

ההודעה הדרמטית של של קצב הדהימה גם את המתלוננות נגדו. עו"ד משה מרוז, פרלקיטה של א' ממשרד התיירות, אמר כי כעת "הנשיא לשעבר יצטרך לטעון שלא הודה בביצוע עבירות מין במתלוננת, תשעה חודשים אחרי שהודה גם הודה".

 

היועץ מזוז מסר עוד בהודעתו לאחר ביטול העסקה: "כידוע, נשקלה בזמנו הגשת כתב אישום חמור נגד הנשיא לשעבר, משה קצב, בעבירות מין ובעבירות אחרות. עם זאת, משיקולים שונים שפורטו בהרחבה בדיונים בבג"ץ,

 נענה היועץ המשפטי לממשלה לבקשות מטעם קצב לשקול סיום הפרשה בהסדר טיעון מוסכם. לאחר מו"מ בין הצדדים גובשו תנאי הסדר הטיעון, לרבות נוסח כתב אישום מוסכם, עליו חתם קצב עצמו יחד עם עורכי-דינו".

 

היועץ כינה את התנהלות קצב ופרקליטיו "מסכת תמוהה של טענות ודרישות, לרבות טענות כאילו לא קיבלו את מלוא חומר החקירה, טענה שאינה מתיישבת עם קיומו של הסדר טיעון מוסכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. תמה
צילום: גיל יוחנן
צילום: פלאש 90
קצב ורעייתו גילה, היום בבית המשפט
צילום: פלאש 90
מומלצים