שתף קטע נבחר

מודיעין: השכנים הפקח והרופא הצילו את רוזה

שכנים רחבי לב, ילדים איכפתיים, פקח מיומן ורופא מסור הצליחו להציל את חייה של חתולת רחוב צעירה, שלא הצליחה להמליט את גוריה וכמעט מתה מזיהום

לחתולי רחוב יש לעיתים מלאכים ששומרים עליהם מלמעלה. אחת כזו היא "רוזה", אחת החתולות הקבועות ברחוב נחל עמוד במודיעין, שנקלעה למצוקה קשה בשבוע שעבר וחייה ניצלו הודות לעירנות של תושבים איכפתיים.

 

אביטל (השם המלא שמור במערכת), תושבת הרחוב הופתעה לגלות את "רוזה" בגינה השכונתית, באמצע מהלך ההמלטה, כשגור מגיח מבין רגליה. "זה היה מחזה מחריד. 'רוזה' נראתה מבוהלת ובאפיסת כוחות, כשפלג גופו התחתון של גור ביצבץ מהרחם שלה אך ראשו היה עדיין תקוע בתוך גופה", סיפרה אביטל. "הגור לא זז ונראה מת. עקבנו אחריה כדי לראות האם הוא יצליח לצאת, אך כעבור מספר שעות מצאו אותה ילדי השכונה בגינה אחרת באותו המצב".

 

אביטל טילפנה למוקד העירוני וביקשה סיוע. "היה ברור לי שמדובר במקרה חירום, ושהחתולה בסכנת חיים. המוקדנית המקסימה הבהירה לי כי חדר הניתוח כבר סגור, אך היא יצרה קשר עם הווטרינר העירוני ותוך זמן קצר הגיע למקום פקח". 


(צילום: ד"ר עופר עינב, שירות וטרינרי מודיעין)

 

בינתיים ירד הערב ו'רוזה' נעלמה. משלחת חיפוש של שישה אנשים יצאה לחפש אחריה בעזרת פנסים, אך ללא הצלחה. למחרת (שישי) הבחינה אביטל בחתולה בגן סמוך כשהיא תשושה, והגור עדיין תקוע בחציו בגופה. שוב הוזעק פקח למקום והפעם הצליח ללכוד את החתולה. בצהריים היא הועברה למרפאת השירותים הווטרינרים בעיר.

 

ד"ר עופר עינב, הווטרינר העירוני, הגיע למרפאה לטפל בחתולה. "למרות שהמחלקה סגורה ביום שישי, הבנתי שמדובר במקרה יוצא דופן. הערכתי שלאחר שחלף זמן כה רב, כל הגורים שהיו אצלה בבטן מתו. מצבה היה קשה אך עדיין ניתן היה לבחור בין האפשרות להרדים אותה למוות ובין אפשרות להצילה", סיפר עינב ל-ynet. "זו הייתה ככל הנראה ההמלטה הראשונה שלה, והיא מבוהלת מאוד, חסרת אונים ולא ידעה כיצד להוציא את הגור החוצה".

 

עינב הרדים את רוזה ופתח את בטנה, שם מצא את כל הגורים מתים. "כל הרחם היה בתחילת של ריקבון כי הגורים המתים יצרו זיהום. ללא טיפול, היא היתה מתה בייסורים קשים תוך מספר ימים", הוא הסביר. "היא חתולה בריאה וחזקה, כך שהצליחה לשרוד את הניתוח בשלום". באותה הזדמנות עיקר עינב את החתולה ולאחר טיפול אנטיביוטי תומך, היא החלה להתאושש.  


(צילום: ד"ר עופר עינב, שירות וטרינרי מודיעין)

 

"כשהם לקחו את רוזה מהרחוב, חשבתי שיעשו עימה חסד וירדימו אותה, אך כשהווטרינר התקשר אלי ובישר שהוא הצליח להצילה, לא היו מילים כדי להודות לו על האיכפתיות", אמרה אביטל. "כשהודעתי זאת לכל הילדים שדאגו לרוזה, הם שמחו מאוד וחיכו בקוצר רוח לשובה לרחוב. שמחתי לגלות שיש אנשים בעירייה שגילו אנושיות מקסימה ורגישה לפניות שלנו".

 

אתמול הגיעו ד"ר עינב והפקח העירוני לרחוב נחל עמוד עם החתולה, והופתעו מקבלת הפנים החמה. "עשרה ילדים המתינו לי נרגשים וסקרנים. לא ידעתי שמדובר בחתולה ששבתה את לב התושבים. לאחר ששיחררנו את רוזה, היא יצאה בריצה מהכלוב", סיפר עינב. "הילדים הגישו לי צרור דפי תודות, ברכות וציורים, ואף ביקשו ביקשו להצטלם איתנו כמזכרת. כעובד ציבור, זה בהחלט עושה טוב על הלב לקבל משוב נהדר על המאמץ הקבוצתי כדי להציל את רוזה. אני מקווה שהיא תבריא בהקדם ומי יודע, אולי גם תזכה לבית חם ואוהב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוזה דקות לפני שיחרורה לרחוב
צילום: צילום: ד"ר עופר עינב, שירות וטרינרי מודיעין
מומלצים