שתף קטע נבחר

בן-גביר ומרזל חדרו לבסיס צה"ל: "באנו לתרגיל"

פעילי הימין הקיצוני ביקשו לעורר עוד פרובוקציה לפני ביקור אולמרט בחטמ"ר יהודה - וחשפו מחדל אבטחה: "הסתובבנו כמה דקות בבסיס, אני מקווה שלערבים לא נותנים להיכנס ככה". דובר צה"ל: הטענות הן קשקוש מוחלט וסילוף המציאות

"תגידו לי, אתם לא איתמר בן-גביר וברוך מרזל?"- כך פנה היום (ג') קצין צה"ל מבסיס החטיבה המרחבית יהודה לשני פעילי הימין הקיצוני מחברון, שהצליחו להיכנס באין מפריע לשטח הבסיס, במטרה לעורר פרובוקציה לקראת ביקורו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. הקצין שם לב לשניים רק לאחר כמה דקות, והם סולקו.

 

 

בעקבות הידיעה על כך שאולמרט מתכוון לבקר בחטמ"ר יהודה, התקשר אתמול מרזל ללשכת ראש הממשלה ואמר כי "בשם תושבי היישוב היהודי בחברון, הוא לא רצוי במקום". היום החליט יחד עם בן-גביר להפגין, והשניים חשפו את מה שנראה כמחדל אבטחה צה"לי.


"אמרנו שבאנו לתרגיל - אמרו: תיכנסו"

 

מרזל ובן-גביר עברו מספר מחסומים מחוץ לבסיס, ולדבריהם בכניסה אליו עמדה חיילת שפתחה את השער ושאלה אותם למעשיהם. "אמרנו לה שבאו לתרגיל", סיפר בן-גביר ל-ynet, "היא חייכה ואמרה 'טוב, תיכנסו'. המשכנו עוד 40 מטרים ואז פגשנו חייל ששוב שאל אותנו מי אנחנו. אמרנו שבאנו לתרגיל. הוא לא רק נתן לנו להיכנס, אלא גם כיוון אותנו לאיזשהו משרד בבסיס".

 

בן גביר הוסיף כי במשך מספר דקות הוא ומרזל המשיכו להסתובב בבסיס (בחלקו הקדמי), עד אשר "עבר במקום קצין ששאל אותנו למה באנו, וזיהה אותנו. ענינו לו שאנחנו אכן מי שהוא חושב".

 לדברי פעיל הימין, באותו רגע הזעיק הקצין למקום חיילים וגם משטרה, שסילקה אותם.

 

יש לציין שהשניים לא נכנסו לעומק הבסיס, אלא שהו בחלקו הקדמי - זאת, לפני שראש הממשלה הגיע למקום. מרזל אמר ל-ynet: "אני מקווה שאם ערבים היו מבקשים להיכנס לבסיס החיילים היו נוהגים אחרת. בכל מקרה באנו לומר לאולמרט שהוא לא רצוי בחברון ועדיף שהיה הולך להיפגש ברמאללה עם חברו אבו מאזן לעשות שם תרגילים".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "התמונות מדברות בעד עצמן. שני האזרחים המדוברים הגיעו למחנה חטיבת יהודה ונעצרו בש.ג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכוניתם של מרזל ובן-גביר בכניסה
צילום: אפרת וייס
מומלצים