שתף קטע נבחר

ההחלטה הדרמטית: "קצב עוד התלבט בלילה"

"אני חש הקלה", אמר הנשיא לשעבר בשיחות סגורות, אחרי שביטל את עסקת הטיעון עם הפרקליטות - וצפוי לעמוד בפני כתב אישום חמור יותר. מקורבי קצב סיפרו על ההחלטה: ההתלבטויות, ההתייעצות האחרונה ברכב מחוץ לבית המשפט ומסיבת העיתונאים שבוטלה. וגם - שיחת הטלפון הגורלית לפרקליטות: "הלקוח שלי קיבל החלטה"

"ההחלטה לבטל את עסקת הטיעון לא נולדה בלידה פתאומית". כך אמר ל-ynet גורם המקורב לקצב. "היו המון לבטים והתייעצויות וההחלטות הסופיות נחתכו בסוף השבוע האחרון". קצב עצמו אמר אמש (יום ג') בשיחות סגורות: "אני חש תחושת הקלה הערב. יש לתת מקום גם לתחושה שלי לחפות מפשע".

 

הדיון בבית משפט השלום בירושלים, בו היה אמור קצב לשמוע את האישומים נגדו, נקבע לשעה 14:00 אתמול. בשעה 13:21 צלצל הטלפון של עוזרו הבכיר של מזוז, עו"ד רז ניזרי. על הקו היה עו"ד אביגדור פלדמן, שבישר לניזרי על הכרעתו של הלקוח. ניזרי שאל האם משמעות ההחלטה מובנת לו. פרידמן השיב: זו ההחלטה של הלקוח - וצריך לכבד אותה.

 

יום של מבוכה ותהפוכות:

 

לאחר שיחת הטלפון שהתקבלה בלשכת היועץ - הועבר בבהילות דיווח אודותיה לפרקליטות מחוז ירושלים, שם כבר התכוננה עו"ד אירית באומהורן לצאת לכיוון בית המשפט. ההודעה שנמסרה לבית המשפט מטעם הפרקליטות נוסחה בחיפזון.

 

המקורב לנשיא לשעבר אמר: "קצב נועץ בבני המשפחה, בגילה ובצוות המקצועי.

היו המון לבטים לכל הצדדים אבל בסופו של דבר כולם התייצבו מאחורי ההחלטה וכולם שלמים איתה - גם עורכי הדין, גם גילה וגם בני המשפחה", אמר המקורב וציין כי "הנשיא שלם עם ההחלטה וחש הקלה".

 

מקורבי הנשיא לשעבר סיפרו על הלילה האחרון לפני הדיון. "הוא עדיין התלבט אתמול בלילה. זו הייתה החלטה לא פשוטה אבל בסופו של דבר הוא קיבל אותה". הדרמה המביכה בבית המשפט, בדקות שלפני ההודעה על ביטול העסקה, העלתה שורת ניחושים ותהיות. כעת מתבררים פרטים חדשים אודותיה.

 

בזמן שכולם חיכו לקצב הוא היה "בהישג יד", כפי שהגדירו פרקליטיו באולם הדיונים. קצב התכוון תחילה להמתין במכוניתו ולא להיכנס לאולם,

כדי שעורכי דינו יודיעו בחשאי לשופטים על ביטול העסקה. על פי התוכנית המקורית - הנשיא לשעבר היה אמור לכנס מסיבת עיתונאים ולהודיע על כך פומבית זמן קצר לאחר מכן. ל-ynet נודע כי לצורך כך אף הוזמן לשעה 15:00 אולם ב"בית אגרון" בירושלים.

 

משהתברר כי השופטים מסרבים לערוך דיון מקדמי בלשכתם והם ממתינים לנשיא לשעבר, הוא הגיע לאזור מגרש הרוסים עם רכבו. אל המכונית נכנסו עו"ד ציון אמיר והיועץ האסטרטגי רונן צור. בתוך הרכב, בהתייעצות שבה השתתפה גם רעייתו, גילה, נסגרו הפרטים האחרונים והנשיא החליט להיכנס לאולם.

על הדקות הארוכות ברכב סיפר גורם המקורב לנשיא: "הוא היה במתח נוראי. גילה והוא העדיפו שלא לעלות לאולם הדיונים".

 

כעת, ימתינו קצב ועורכי דינו לנוסח כתב האישום החדש, שיוכן בימים הקרובים. א' מבית הנשיא, שפוצצה את הפרשה, ממתינה לתשובת מזוז לדרישתה לשוב לכתב האישום, תוך העמדת קצב לדין על אונס שלטענתה ביצע בה.

 

עורך דינה של א', אלדד יניב, אף כתב בפנייתו למזוז כי א' אינה מתנגדת לעימות בינה לבין הנשיא, לצורך השלמות חקירה. הפרשה, במובנים רבים, חוזרת לנקודת ההתחלה.


פורסם לראשונה 08/04/2008 23:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התייעצות ברכב עד הרגע האחרון
צילום: גיא אסיאג
המפגינות הכינו קבלת פנים
צילום: דודי ועקנין
לבסוף הוחלט: הנשיא לשעבר נכנס
צילום: גיא אסיאג
עורכי הדין. הקלפים קרובים לחזה
צילום: פלאש 90
מומלצים