שתף קטע נבחר

הרב אבינר לציבור הדתי: להפיץ תורה בצה"ל

רב היישוב בית אל קורא לציבור הדתי "לאמץ בסיס" וללמד בו תורה, ומסביר: "יש שם צימאון עצום ליהדות. זאת התרופה לכל צרותינו". גם נשים מוזמנות

"לך ללמד (תורה) בצבא! הצבא זה צבאנו, הצבא זה עם ישראל, לכן לך ללמד" - כך קורא לציבור הרב שלמה אבינר, רב היישוב בית אל ומהרבנים הבולטים בציונות הדתית, במכתב פתוח לציבור הדתי. "יש שם צימאון עצום ליהדות – גם אצל חיילים, גם אצל מפקדים", הוא מגלה, "יש צימאון כי הם יהודים עם נשמה יהודית, ועוד יותר יש צימאון כי הם חיילים".

 

הרב אבינר קורא לציבור להתנדב פעם בשבוע לפעילות רוחנית בבסיסים ("בשבילך זו השקעה מועטת, אך בשביל החיילים זה הרבה"), וקובע: "זאת התרופה לכל צרותינו, לכל בעיותינו, לכל מצוקותינו, לכל חולשותינו: להרבות אור! פריסה ארצית אדירה של אורה בכל הצבא!". לדבריו, "כדי לנצח לא די בנשק, לא די באימונים – צריך מוטיבציה. צריך קישור עמוק ליהדות, להיסטוריה ולעם".

 

בקריאה שתפורסם בשבת בעלון "באהבה ובאמונה" כותב אבינר: "לך ללמד, לדתיים, למסורתיים ולַמְכוּנִים חילוניים. אני אומר מכוּנים, כי באמת אין דבר כזה חילוני. לכל יהודי יש נשמה קדושה, ועובדה שהוא צמא לתורה. לַמד לסדיר, לַמד למילואים, לַמד רחוק, לַמד קל"ב. העבר שיעורים, סיפורים, שירים... כל אחד לפי עניינו, לפי נטייתו, לפי כשרונו, לפי יכולתו: ימי עיון, הרצאות, סדנאות, חברותות, סיורים מודרכים, ערבי משפחה לזוגות נשואים, הזמנת חיילים לישיבה, דף יומי בבסיסים ובמוצבים".

 

"אמץ בסיס הקרוב לך. אם אתה תלמיד חכם גדול - לך! אם אתה תלמיד חכם קטן - לך! אם אתה סתם יהודי - לך! אם אתה סתם יהודי שלא יודע כלום - איזה עניו אתה, אני אוהב אותך, לך! גם אם יש לך עט - צריכים אותך להפיק חומר כתוב ואלקטרוני מכל סוג ומכל זן. גם אם את אישה, נשואה או רווקה -התנדבי. בצה"ל יש חיילות - וזה לא הנושא עכשיו, החיילת שם, וגם היא בן אדם, לכן אנא התנדבי".

 

הרב אבינר מפנה את הציבור לתאם את הפעילות עם חמ"ל הרבנות הצבאית ומבהיר: "לא לכפיה דתית, לא לעלבונות ולגידופים, אלא ליהדות. הכל רשמי, הכל חוקי, הכל עם אישורים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הרב אבינר
צילום: דודי ועקנין
מומלצים