שתף קטע נבחר

השר ברק: חמאס אחראי לפיגוע ויישא בתוצאות

גורמים מדיניים בירושלים הטילו את האחריות לפיגוע במסוף נחל עוז על חמאס. "הוא היה שותף באישורו, בתכנונו ואולי אף יותר מכך", אמרו הגורמים. לבני: "לא נעסוק בשאלה מי ביצע את הפיגוע - חמאס הוא הכתובת". משרד החוץ: "המחבלים פגעו בעיקר בחייהם ורווחתם של תושבי הרצועה"

בירושלים מטילים את האחריות לפיגוע על חמאס. שר הביטחון, אהוד ברק, אמר הערב (יום ד') כי "החמאס נושא באחריות לפיגוע והוא גם יישא בבוא העת בתוצאות". ברק, שנועד עם ראש ממשלת פולין, דונלד טוסק, אמר כי "חמאס הוא הגורם השולט בעזה והוא נושא מבחינת ישראל באחריות פעולות הירי והפיגוע מעזה, כולל הפיגוע היום במעבר קרני".

 

מלשכת שר הביטחון נמסר עוד שבשיחה בין השניים, אמר אהוד ברק לטוסק ש"שהוא התנצל על כך שלא יוכל ליטול חלק בערב קבלת הפנים הנערך לכבודו הערב". מוקדם יותר אמרו גורמים מדיניים בירושלים כי "חמאס ישלם את מלוא המחיר על מעשיו. חמאס אחראי לפיגוע בנחל עוז - הוא היה שותף באישורו, בתכנונו ואולי אף יותר מכך".

 

חזית הדרום שוב גובה קורבנות 

 

לדברי הגורמים המדיניים, "זהו פיגוע ציני - חמאס מצד אחד מלין על הסגר ומצד שני אחראי לפיגוע במסוף, המספק דלק וגז לתושבי הרצועה".

 

בתום פגישתה עם ראש ממשלת פולין, דונלד טוסק, במשרד החוץ בירושלים, הדגישה שרת החוץ, ציפי לבני, כי "שלטון חמאס ברצועת עזה הוא בעיה של האזור כולו. חמאס שולט בעזה ויכול למנוע כל פעילות טרור היוצאת ממנה. ישראל לא תעסוק בשאלה איזה ארגון ביצע את הפיגוע - חמאס הוא הכתובת", אמרה לבני.

 

חבר הקבינט, השר יצחק כהן, נשמע נחרץ יותר: "ראוי לבודד את רצועת עזה מכל אספקת תשתיות, למעט ההכרחיות ביותר. יש לחזק את כושר ההרתעה, להזכיר לפלסטינים את תוכנית 'תג המחיר לפיגועי טרור' ולא לחשוש מיישומה המוחלט".

 

משרד החוץ: המחבלים פגעו בעיקר בתושבי עזה

ממשרד החוץ נמסר: "הפיגוע מוכיח שוב שהטרוריסטים ברצועת עזה לא רק תוקפים ישראלים, אלא מנסים לפגוע גם בתשתית האזרחית המאפשרת חיים נורמליים בעזה. כל מי שעיניו בראשו מבין כי מטרתם של המחבלים היא להרוג ישראלים רבים ככל האפשר ולערער כל ביטוי של דו קיום בין ישראלים לפלסטינים, כפי שהדבר מתקיים במעברי הגבול בין ישראל לרצועת עזה".

 

עוד נמסר כי "ישראל מעבירה מדי יום מזון, דלק, תרופות, ציוד ואספקה הומניטרית לתושבי הרצועה והמחבלים שתקפו את מסוף הדלקים מנסים לפגוע בפעילות זו, ופוגעים בכך בעיקר בחייהם ורווחתם של תושבי הרצועה".

 

חבר הכנסת אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) אמר כי "פיגוע הטרור הרצחני היה נמנע אילו הממשלה הייתה מפסיקה את אספקת הדלק והחשמל לרצועת עזה". לדבריו, "הממשלה צריכה להתנתק מעזה הלכה למעשה, כפי שקראתי בעבר".

 

בפיגוע במסוף הדלקים בנחל עוז נהרגו שני ישראלים, כבני 30. ככל הנראה, חדרו כמה מחבלים למסוף הדלקים ופתחו באש לעבר הנוכחים במקום.

 חיילי צה"ל השיבו אש לעבר המחבלים והרגו שניים מהם. יתר המחבלים הצליחו, ככל הנראה, להימלט חזרה לרצועת עזה.

 

זמן קצר לאחר הפיגוע במעבר נחל עוז, תקף חיל האוויר בצפון הרצועה. אחד היעדים היה רכב, שככל הנראה נוסעיו היו מחבלים שהיו קשורים לפיגוע - שלושה פלסטינים נהרגו באחת התקיפות. בצה"ל אישרו כי חיל האוויר תקף מטרות בצפון רצועת עזה ומסרו כי זוהתה פגיעה.


פורסם לראשונה 09/04/2008 16:48

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע
צילום: צפריר אביוב
לבני. "חמאס - בעיה לאזור כולו"
צילום: איי פי
צילום: אלון נוריאל
השר יצחק כהן. "לבודד את עזה מאספקה"
צילום: אלון נוריאל
מומלצים