שתף קטע נבחר

האלוף גלנט: לפיגוע מאפיינים של חדירה וחטיפה

אלוף פיקוד הדרום הגיע למסוף בנחל עוז, שם נרצחו שני ישראלים, ואמר כי "ככל הנראה המחבלים התכוונו לבצע פיגוע חמור יותר". לדבריו, "פעולה מהירה של הכוחות הביאה לכך שהמחבלים נסוגו לאחר קרב קצר"

בצה"ל אומרים כי נמנע פיגוע חמור יותר במסוף הדלקים בנחל עוז - כמו של חטיפת ישראלים לרצועת עזה. אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, אמר אחר הצהריים (יום ד'): "ככל הנראה המחבלים התכוונו לבצע פיגוע חמור יותר בעל מאפיינים של חדירה ליישוב או חטיפה". בפיגוע נרצחו שני אזרחים ישראלים.

 

חזית הדרום שוב גובה קורבנות

 

האלוף גלנט, שהגיע למקום הפיגוע, אמר: "קצת אחרי השעה 15:00 בוצעה התקפה של מספר מחבלים, בין ארבעה לחמישה, לכיוון מסוף הדלקים שבסמוך לנחל עוז וסמוך למעבר קרני. פעולה מהירה של הכוחות הביאה לכך שהמחבלים נסוגו לאחר קרב קצר. לצערנו, נפגעו ונהרגו שני אזרחים ישראלים. במהלך הקרב הצלחנו להרוג שני מחבלים ואנחנו נגיע גם ליתר".

 

מפקד מינהלת התיאום והקישור במעבר ארז, אלוף משנה ניר פרס, אמר כי "המטרה של הפיגוע היא ליצור משבר, שיופנה כלפי ישראל". לדבריו, בימים האחרונים הפסיקו הפלסטינים למשוך דלק מהמעברים, והם מפנים אצבע מאשימה כלפי ישראל.

 

מפרטים ראשונים עולה כי מדובר בחוליית מחבלים אשר חצתה את הגדר וביצעה ירי מנשק קל לעבר עובדים שהיו באותה עת במסוף. במקביל, כוחות צה"ל שהגיעו למקום בעקבות אינדיקציה של נגיעה בגדר, פתחו במרדף שכלל ירי טנקים, אחר המחבלים שבשלב זה חצו בחזרה את הגדר והחלו לשוב לכיוון הרצועה. שניים מהם נהרגו, האחרים נמלטו.

 

זמן קצר לאחר הפיגוע תקף צה"ל בשכונת סג'אעייה מזרחית לעזה. שלושה בני אדם נהרגו. בצה"ל אומרים כי חיל האוויר תקף מחבלים שהיו קשורים לפיגוע - אך הפלסטינים טוענים כי ההרוגים הם שלושה נערים, שהיו בבית שנפגע מפגז ישראלי.

 

מסוף הדלקים בנחל עוז משמש להעברת בנזין על סוגיו לרצועת עזה. המסוף מספק 75 אלף ליטר בנזין מדי יום, כמו כן מעבירה בו ישראל סולר לרצועה. בעקבות החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני צומצמה לאחרונה העברת הבנזין לפלסטינים, אולם היא לא הופסקה לחלוטין, ובמערכת הביטחון ממשיכים להעביר את הבנזין והסולר מדי יום לפלסטינים באמצעות מיכליות שמעבירות את החומרים לצינורות הנמצאים במסוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
האלוף גלנט. נגיע גם ליתר המחבלים
צילום: צפריר אביוב
שוטרים באזור המסוף בנחל עוז
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים