שתף קטע נבחר

מיקי גולדווסר שלחה מייל - רק 4 ח"כים השיבו

אמו של החייל החטוף שלחה לכל 120 חברי הכנסת ולשרים את עיקרי נאומה בו תקפה את אוזלת ידה של הממשלה, וחתמה ב"חג חירות (שלכם). חג פסח ללא גלעד אלדד ואודי". רק טרטמן, אורלב, גלאון ואברהם-בלילא ענו לה. "זה מראה על אי האכפתיות", אמרה גולדווסר

יכול להיות שנבחרי הציבור אדישים - אך בכל מקרה הם היו יכולים לגלות יותר רגישות. רק שלושה חברי כנסת ושרה אחת ענו למכתב ששיגרה אליהם מיקי גולדווסר, אמו של החייל החטוף אודי. 

 

גולדווסר סיפרה היום (ד') ל-ynet כי לפני כשבוע שלחה לכל חברי הכנסת והשרים באמצעות הדואר האלקטרוני את הנאום שנשאה בשבוע שעבר באוניברסיטה העברית. מדובר בנאום חריף מאוד בו תקפה את הממשלה על אוזלת ידה. בתחתית המכתב כתבה להם: "חג חירות (שלכם). חג פסח ללא גלעד אלדד ואודי".

 

חברי הכנסת 'הצדיקים' שהשיבו לה הם זהבה גלאון, זבולון אורלב, אסתרינה טרטמן והשרה רוחמה אברהם-בלילא. יש לציין כי המליאה נמצאת כעת בפגרה, אולם הוועדות השונות מקיימות ישיבות גם בתקופה זו והשבוע הגיעו למשכן לא מעט חברי כנסת.

 

"הייתי מצפה שכל 120 הח"כים ישיבו למייל שלי, כולל הח"כים הערבים. לצערי, זה מעיד על אי האכפתיות של חברי הכנסת והשרים מהמצב", אמרה גולדווסר, שנה ותשעה חודשים לאחר נפילת בנה בשבי יחד עם אלדד רגב.

 

בכנס באוניברסיטה, שנועד לגייס מתנדבים לפעילות הסברה בנושא החטופים, אמרה אמו של החייל החטוף: "ממשלת ישראל! אם אינכם רוצים לשלם במחיר אסירים ולפדות את חירותם של בנינו, היה עליכם לסיים את העסקה לפני שעזבתם את לבנון. אבל אתם בחרתם לצאת ולהפקיר את הבנים.

 

"להפקיר את הבנים זה קל יותר מאשר לשלם מחיר כבד בעד שחרורם. אולמרט, אתה רוצה להצטייר כמי שלא שילם מחיר כבד עבור החטופים, אבל לדראון עולם תיזכר כמי שיצר עוד שלושה מקרי רון ארד", תקפה אז גולדווסר.

 

ח"כ גלאון מספרת: "השבתי לה במייל. כתבתי לה: 'לבי איתך, אני מייחלת לשובם של הבנים בהקדם האפשרי'.

 אני לא רוצה לבקר את חברי הכנסת שלא השיבו".

 

ביום שני דווח בעיתון הלבנוני "א-ספיר" כי מקורות פלסטינים מסרו ש"המשא ומתן בין ישראל לחיזבאללה, סביב עסקת השבויים, רשם בתקופה האחרונה תנופה של ממש מהצד הישראלי". עוד צוין כי הדבר עשוי לקדם גם את המו"מ עם חמאס בנושא גלעד שליט. שלמה גולדווסר, אביו של אודי, הגיב ואמר: "למיטב ידיעתי מדובר בספין, שנועד לשרת צרכים לבנוניים פנימיים".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 654 ימים. אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו על-ידי חיזבאללה ללבנון לפני 639 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדווסר. "הייתי מצפה שישיבו"
צילום: ארז ליכטפלד
גלאון. "לא רוצה לבקר אחרים"
צילום: חיים צח
מומלצים