שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הדור הבא של התיאטרון

  בתי הספר למשחק יציגו בסוף החודש את מרכולתם, בפסטיבל שמטרתו לחשוף את השחקנים והיוצרים הבאים בתיאטרון הישראלי. יש למה לצפות

  זה לא סוד ששחקנים ויוצרים בתחילת דרכם מתקשים בלשון המעטה להגיע לחשיפה. את הבעיה הזו בדיוק מנסה לפתור פסטיבל "עתיד התיאטרון", שנערך זו השנה השלישית בצוותא ומכנס לארבעה ימים את בתי הספר למשחק בתל אביב להצגת מרכולתם.

   

  במהלך הפסטיבל יציג כל בית ספר את הפקת הדגל שלה במטרה לתת ביטוי לדור הצעיר ולאפשר חשיפה על במה מקצועית והזדמנות להציג את עצמם בפני מפיקים, אמרגנים, אנשי יחסי ציבור, בימאים ועיתונות. הפסטיבל, בניהולו האמנותי של חיים וידר, ייפתח ב-26 באפריל וינעל בטקס חגיגי בו יוכרזו השחקן והשחקנית המבטיחים של השנה.

   

  בין ההצגות שיעלו בפסטיבל: "נוף ילדות" דרמה בריטית בביצוע בוגרי הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין; "בופונים" קומדיה בביצוע בוגרי בית הספר לאמנויות הבמה סמינר הקיבוצים; "קן הקוקיה" בביצוע בוגרי בית הספר למשחק ואמנויות בנגב; הדרמה התיעודית "בדואים" של החוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב; מופעי הבידור "אלטרנתיב" ו"פגע וברח" של הסטודיו למשחק ניסן נתיב.

   

  "פסטיבל בתי הספר למשחק הוא הגשמת חלום רב שנים שהפך למציאות", אומר משה טנא, מנכ"ל צוותא, "זוהי הזדמנות להעלות בצורה מרוכזת את פניני התיאטרון המופקות כל שנה בבתי הספר. זוהי גם הזדמנות לתלמידים לחשוף את כשרונם בפני הציבור הרחב בדרך סיום הלימודים וכשהם עומדים בפתחו של השלב הבא. צוותא עוסקת שנים רבות בטיפוח הדור הצעיר והפסטיבל ממשיך את המגמה הזו".

   

  במקביל להפקות שיציגו תפתח באכסדרת צוותא תערוכה של תלמידי מגמת העיצוב של סמינר הקיבוצים שיציגו מקטים, סקיצות ותלבושות מתוך הפקות בית הספר. כמו כן יקיים המנהל האמנותי של תיאטרון הבימה, אילן רונן, כיתת אמן במסגרת זו. בית הספר "מנוע חיפוש" יציג במתחם צוותא מיצגים.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "נוף ילדות" בביצוע הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין
  צילום: צביקה פרוש
  לאתר ההטבות
  מומלצים