שתף קטע נבחר

הרב שרלו עם גלאון: הלכת לזונה? שב בכלא

לבקשת ח"כ אורלב, חיבר הרב יובל שרלו חוות דעת הלכתית בנוגע להצעת חוק "איסור צריכת זנות", וקבע: "יש להיות שותף בכל יוזמה שכזו, גם אם היא חלקית". אורלב: "מכת הזנות – אסון"

יש לתמוך בהטלת מאסר על גבר ההולך לזונה – כך קובע הרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר בפ"ת ומהרבנים הבולטים בציונות הדתית, בחוות דעת מיוחדת שניסח בסוגיה. בעקבות פנייתו של יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, המליץ הרב שרלו לחברי הסיעה לתמוך בהצעת החוק של ח"כ זהבה גלאון (מרצ) לפיה יוטל עונש מאסר של שישה חודשים על גבר שצרך שרותי ליווי. 

 

בתשובתו לאורלב כותב הרב שרלו: "הרצון למנוע זנות בישראל צריך להיות אחד המגמות העיקריות של שמירת קדושת ישראל, קדושת ארץ ישראל ומעמדן וכבודן של הנשים. על כן, יש לכאורה להיות שותף בכל יוזמה המקדמת מציאות זו". עם זאת מסתייג הרב מצמצום הדיון, בו עוסקת גלאון בכבוד הנשים בלבד, וטוען כי מדובר בהצעה חלקית.

  

"האחריות היא גם על הנשים"

ראש ישיבת פ"ת סבור כי יש להטיל את האחריות גם על החברה וכן לבחון את מידת אחריותן של הנשים הפונות בעצמן למקצוע זה. לפיכך הוא מבהיר כי מלכתחילה אין להסכים להטלת אחריות על הגברים בלבד, אלא אם יוכח הדבר כאפקטיבי יותר. "איסור זנות על פי עמדת התורה לא נועד להגן רק על האישה, אלא על מציאות מופקרת של זנות, שגם האישה שותפה בה", נכתב בחוות הדעת, "עמדתנו נגד הזנות יונקת ממקומות עמוקים בהרבה: קדושה הארץ, קדושת המשפחה בישראל ועוד עניינים רבים אחרים".  

 

בדברי הסיכום כותב הרב שרלו כי "השאלה העומדת לדיון היא העמדה ביחס להצעה חלקית זו, המדגישה אך פן אחד בלבד בנושא הזנות, שהוא חשוב מצד עצמו, אך מתעלמת מחובת הנשים הפונות לזנות, ומהמעמד שיש להן בתחום זה. לדעתי, יש לתמוך בהצעת חוק זו, בשל הטוב הקיים גם בחלקיות". 

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, הסביר: "מכת הזנות היא אסון בראש ובראשונה לנשים שנאלצו להידרדר למצב זה. החברה בישראל חייבת לעשות ככל שניתן כדי למנוע תופעה פסולה זאת, ולכן ראיתי לנכון לסייע בחילוצן של הנשים ולתמוך בהצעת החוק. סברתי כי ראוי לקבל לכך גיבוי מהמשפט העברי ומהמקורות היהודיים".

 

גלאון אמרה ל-ynet: "חוות הדעת של הרב שרלו חשובה ביותר, כי היא מכירה בכך שהלקוחות הם משתפי הפעולה של תעשיית שירותי המין והסחר בנשים. כמו שנאבקים נגד הסרסורים והסוחרים, שהם העבריינים, כך יש לחנך לקוחות שלא צריך לצרוך מין בכסף ואישה היא אינה אישה העוברת לסוחר. בעיני חוות הדעת של הרב שרלו הינה התפתחות מאוד מאוד חשובה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
אילוסטרציה
צילום: גבי מנשה
מומלצים