שתף קטע נבחר

קובה: אלפים יוכלו לקבל בעלות על בתיהם

אלפי אזרחים קובנים יוכלו לקבל את שטר הבעלות על הבתים שהם משכירים מהמדינה. ההוראה היא הצו הרשמי הראשון שפרסם הנשיא ראול קסטרו מאז השבעתו לתפקיד לפני כחודשיים. רבים במדינה מקווים כי זוהי סנונית ראשונה לקראת רפורמות מקיפות בנושא הדיור.

 

רק אתמול פרסמה תחנת הטלוויזיה הרשמית כי הממשלה צפויה להסיר את מגבלות השכר לעובדי הציבור. זאת, במטרה להגביר את התפוקה בעבודה באמצעות תגמולים כספיים. מגבלות הממשל על הדיור ועל השכר הם שניים מהנושאים הבעייתים ביותר שמעיקים על האזרחים הקובנים במשטר הקומוניסטי.

 

חוק הדיור החדש משרטט את הדרך שבה עובדי ציבור, השוכרים בתים הנמצאים בבעלות המדינה, יוכלו לשמור על בתיהם גם אחרי פרישתם מהתפקיד. לפי הצו, הם יוכלו לקבל את שטר הבעלות על הנכס ואף להורישו לילדיהם.

 

הצו החדש אמנם אינו רפורמה מקיפה בדיור, אך הוא מכסה קבוצה בלתי מבוטלת של אזרחים - חיילים, עובדים בתעשיית הסוכר, פועלי בניין, מורים ורופאים. עם זאת, בעלי הבתים יוכלו למכור את נכסיהם אך ורק למדינה.

 

ההוראה החדשה היא חלק מסדרה של מגבלות שהסיר קסטרו בזו אחר זו. לפני כשבועיים הורה הנשיא לבטל את האיסור שמנע מתושבים מקומיים ללון בבתי מלון המיועדים לתיירים זרים. שלושה ימים קודם לכן הודיעה הממשלה הקובנית על ביטול האיסור שמנע מאזרחי קובה לרכוש טלפונים סלולריים ולהשתמש בהם.

 

ראול קסטרו נכנס לתפקידו כנשיא קובה החדש ב-24 בפברואר, לאחר שאחיו הבכור, המהפכן פידל קסטרו, הודיע על פרישתו מהתפקיד לאחר כמעט יובל בתפקיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך לרפורמה מקיפה? קסטרו
צילום: רויטרס
מומלצים