שתף קטע נבחר

חמאס מאיים: נפגע בשרים ישראלים

בחמאס אומרים כי אם ישראל תפגע בבכירי הארגון, ייפגעו גם שרים ישראלים: "גדודי עז א-דין אל-קסאם יטפלו בישראלים על בסיס העקרון של ראש תחת ראש ושר תחת שר", אמר מושיר אל-מסרי. חמאס: "נמשיך לדבוק באופציית ההתנגדות כאופציה אסטרטגית"

שר תחת שר: בכיר בחמאס איים היום (שבת) כי אם ישראל תפגע בשרים מארגונו, יהיו שרים ישראלים על הכוונת. בהודעה שפרסם מושיר אל-מסרי נאמר כי "חמאס תפעל, אם ישראל תעשה מעשה מטופש ותפגע במנהיגי חמאס או בשרי הארגון".  

 

אל-מסרי הוסיף: "לנוכח איומי ישראל על שרינו ועל ראש הממשלה, איסמעיל הנייה, או כל מנהיג אחר - גדודי עז א-דין אל-קסאם יטפלו בישראלים על בסיס העקרון של ראש תחת ראש ושר תחת שר".  

 

בהודעה שפרסמה היום תנועת חמאס, היא הצהירה כי תמשיך "בקרב ההגנה על הזכויות הפלסטיניות". וכי כל האופציות של ההתנגדות פתוחות בפניה. דובר התנועה, פאוזי ברהום, כתב בהודעה: "האיומים של ראש הממשלה הציוני, אהוד אולמרט, אינם מפחידים אותנו ולא ישפיעו על האסטרטגיה של תנועת חמאס להמשיך בקרב ההגנה על הזכויות והעקרונות של העם הפלסטיני".

  

בהודעה נאמר שכל האפשרויות פתוחות בפני ההתנגדות הפלסטינים כדי לבלום את התוקפנות ולהסיר את המצור המקפח. "האיומים הללו באים במיוחד לאחר כישלון כל התכנונים של הממשלה הציונית הנפשעת להשיג את מטרותיה המדיניות. מטרות אלו שאפו להפיל את תנועת חמאס, להשמיד את תכנוני ההתנגדות ולחסל את הבחירה הדמוקרטית של הציבור. אנו מדגישים כי התנועה תמשיך לדבוק באופציית ההתנגדות כאופציה אסטרטגית. אפשרות זו הוכחה כבחירה החזקה והמוצלחת וכמי שהכשילה את התוכניות הציוניות והגנה על הזכויות והעקרונות הפלסטינים".

 

בשבוע שעבר הודיע דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, כי השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, היה היעד של הצלף, שפגע בעוזרו של השר. לדבריו, "צלף של הארגון ירה לעבר קבוצת ישראלים, בהם השר דיכטר". הוא סיפר כי "המוג'אהידין ארבו לפמלייה של השר דיכטר והחלו להמטיר לעברה אש, מה שהוביל לפציעת עוזרו של השר. היעד לפעולה היה השר עצמו. אבו עוביידה אמר ש"הפעולה מגיעה במסגרת פעולות ההתנגדות הפלסטיניות בתגובה לפשעי האויב ולהמשך המצור על הרצועה".  

 

המצור: אמת או ספין של חמאס?

בעזה מתריעים כי תחנת הכוח לא תוכל לפעול בעוד יומיים ללא אספקה מישראל, שנעצרה ליממה לאחר הפיגוע בנחל עוז. מנהל תחנת הכוח, רפיק מליחה, אמר כי נותרו רק יומיים או שלושה ימים בהם יוכל להמשיך ולהפעיל את התחנה עם כמות הסולר שיש ברשותו. אם ישראל לא תחדש את אספקת אנרגיה לרצועה, טען מליחה, התחנה תיסגר.

 

מסוף הדלקים בנחל עוז, דרכו מועבר הבנזין והסולר לרצועה, נסגר ביום רביעי לאחר הפיגוע בו נרצחו עובדי המסוף, אולג ליפסון ולב צ'רניאק. עם זאת, גורמים צבאיים מדגישים כי בשבוע החולף, גם לפני הפיגוע, הפלסטינים כלל לא משכו את כמויות הבנזין שהועברו מישראל.

 

גורמים במנהלת התיאום והקישור אמרו בתגובה: "מדובר במניפולציה נוספת של חמאס, שמנסה לצבור לגיטימציה בינלאומית ולהסיט את תשומת

הלב של האוכלוסיה הפלסטינית מהבעיות הפנימיות ברצועה לעבר ישראל, על אף שהדברים שקריים".

 

עם זאת, ארגוני הטרור הפלסטיניים לא היססו בעבר לפגוע בשרי ממשלת ישראל. מחבלים מארגון הג'יהאד האיסלאמי התנקשו בשר רחבעם (גנדי) זאבי באוקטובר 2001 בעת שעמד בפתח חדרו במלון בירושלים. רק לפני חודשיים גזר בית המשפט המחוזי בירושלים עונש מאסר עולם ועוד עשרים שנות מאסר, על באסל אסמאר, אחד מרוצחיו של זאבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם איסמעיל הנייה על הכוונת?
צילום: איי אף פי
חמושי חמאס
צילום: AP
מומלצים