שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישום: הכריחה שניים מבניה לקיים עמה יחסי מין
  האם מהפרשה המזעזעת בנתיבות מואשמת שעשתה מעשים מגונים בילדיה והתעללה בהם נפשית. לפי כתב האישום, בעת שהיו בחופשה מהפנימייה, שכבה האם עירומה על המיטה כשכיסוי לראשה וציוותה על הילדים, בני 9 ו-11, להתפשט ולשכב עמה. למרות שכפתה את המעשה על ילדיה, היא לא מואשמת באונס, משום שהחוק לא מכיר באונס של גבר בידי אשה

  כתב האישום שהוגש בצהריים (יום א') לבית משפט המחוזי בבאר שבע נגד האם מנתיבות, בת 38, החשודה בהתעללות בילדיה, חושף פרטים מזעזעים חדשים. האם מואשמת שעשתה מעשים מגונים, מעשים מגונים בפומבי והתעללות נפשית בשניים מבניה, בני 9 ו-11. למרות שהכריחה את בניה לקיים עמה יחסי מין, היא לא מואשמת באונס, משום שהחוק לא מכיר באונס של גבר בידי אשה.

   

  האם נשלחה בהסכמת הפרקליטות והסניגור שלה לוועדה לאבחון מפגרים, שכן ייתכן שהיא על סף פיגור קל. עורך דינה, איציק אלקבץ, אמר כי "עלו תהיות רבות לגבי יכולתה של האשה לעמוד למשפט, ולכן החלטנו לבקש שהוועדה תבדוק אותה. היא אמנם מבינה את הדברים שנכתבו נגדה בכתב האישום, אך לגבי הבנת חומרת המעשים - יש ספק גדול". היא שוהה במעצר בבית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע. 

   

  שני הבנים מתחנכים בפנימייה, והמעשים המיוחסים נעשו בזמן חופשותיהם. לפי כתב האישום, בבוקר שבת "שכבה האם על מיטתה בחדר השינה כשהיא עירומה וכיסוי על ראשה בלבד". היא קראה לאחד הילדים, ששיחקו יחדיו בסלון הבית, הורתה לו להתפשט מבגדיו ולאחר מכן "ציוותה עליו לשכב עליה", והכריחה אותו לקיים עמה יחסי מין. "הנאשמת שחררה אותו רק כאשר הגיעה לסיפוק מיני", נכתב.

   

  לאחר מכן הורתה לבן לקרוא לאחיו הקטן וחזרה על המעשה עם האח השני. "הנאשמת הורתה לו להתפשט מכל בגדיו (...), ציוותה עליו לשכב עליה", והכריחה אותו לקיים עמה יחסי מין. כשהגיעה לסיפוק, אמרה לבנה כי הם "גמרו לקיים יחסי מין וציוותה עליו להתלבש". לדברי התובעת, עו"ד מרים אלוני, המעשים בוצעו באכזריות כלפי בניה הקטינים ולצורך סיפוקה המיני.

   

  במקרה אחר צפתה האם יחד עם הילדים בסרט פורנוגרפי. עוד נכתב כי האם ביצעה מעשים מגונים בפומבי לפני הילדים, והתעללה בהם נפשית ומינית. לפי כתב האישום, האם הורשעה בעבר בתקיפת קטין ובהזנחת קטין. פרקליטות מחוז דרום ביקשה מבית המשפט לעצור את האם עד תום ההליכים נגדה משום שהיא "מסוכנת ביותר לילדיה ולילדים קטנים".

   

  הנאשמת הסבירה: רציתי לנקום בבעלי

  האם נעצרה לפני כשבועיים ובחקירתה במשטרה הודתה במקרה אחד והסבירה לשוטרים כי עשתה זאת כדי לנקום בבעלה, עמו היתה באותה עת בהליכי גירושין. ממלא מקום מפקד תחנת נתיבות, רב פקד רון יהודה, אמר ל-ynet: "קיבלנו חומר חקירה שנאסף עוד בפנימייה על ידי חוקרת ילדים שחקרה את השניים. זה המעשה החמור ביותר שנתקלנו בו באזורנו עד היום".

   

  מדובר במשפחה אשר מוכרת לשירותי הרווחה. לפני כשנתיים וחצי הוצאו חמשת הילדים הקטנים יותר -  

  הקטן שבהם כיום בן 3 - לבתי אומנה עקב חשש להתעללות. שלושת האחרים - הגדולה בת 13 - הוצאו לפני כשנה עד שנה וחצי, גם לפנימיות. החקירה החלה לאחר שבאותה הפנימייה, הילד בן ה-11 נתפס כשהוא מבצע פעילות מינית עם ילד אחר.

   

  לאחר מעצר האם סיפרו ל-ynet השכנים בבניין: "ידענו שמשהו לא בסדר עם האשה הזאת, מהרגע שהיא הגיעה לבניין היא התנהגה באופן מוזר, היא אף פעם לא אמרה שלום שפגשנו אותה בחדר המדרגות ותמיד היא ניסתה להתחמק מקשר עין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנאשמת בבית המשפט. ארכיון
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים