שתף קטע נבחר

כתב "לונלי פלנט" זייף ספרים

תומס קונסטאם, שעבד עבור "לונלי פלנט", סיפר בראיון כיצד המציא חלק מהתוכן במדריכים שכתב ואף סחר בסמים, מפני שהמשכורת היתה נמוכה מדי

תומס קונסטאם, אחד ממחברי סדרת המדריכים "לונלי פלנט", הודה בראיון כי הוא המציא או העתיק ממקורות אחרים חלקים מהמדריכים שכתב, כך פורסם אמש בסי.אן.אן. כמו כן סיפר קונסטאם כי סחר בסמים על מנת להשלים הכנסה.

 

קונסטאם, שכתב ספר ובו תיאר את עלילותיו, אמר גם כי הוא לא נסע לקולומביה על מנת לכתוב את מדריך הטיולים "לונלי פלנט" שמוקדש למדינה, וזאת כי "הם לא שילמו לי מספיק", כפי שצוטט ב"דיילי טלגרף" האוסטרלי. "כתבתי את הספר כשהייתי בסן פרנסיסקו, קליפורניה", סיפר. "את המידע קיבלתי מבחורה אחת שיצאתי איתה - ועבדה כמתמחה בקונסוליה הקולומביאנית". כמו כן טוען קונסטאם כי קיבל נסיעות חינם, דבר שהוא הפרה של מדיניות החברה.

 

קונסטאם בן ה-32, במקור מסיאטל, וושינגטון, עבד על יותר מתריסר ספרים עבור "לונלי פלנט", כולל המדריכים לברזיל, קולומביה, הקריביים, ונצואלה, צ'ילה ודרום אמריקה.

 

בהודעת דואר אלקטרוני שהתקבלה בתגובה מ"לונלי פלנט" נכתב כי ספריו של קונסטאם עברו ביקורת ועריכה מקצועית. "אם נגלה שהתוכן אינו מיטבי, אנו נפעל בדחיפות לתקנו. קודם כל, נסדר את הדברים עבור המטיילים במהירות האפשרית. אחר כך נבחן מה אנחנו עושים ואיך אנחנו עושים זאת - על מנת להבטיח כמה שאנו יכולים שדברים מסוג זה לא יקרו שוב לעולם". 

 

המוציא לאור של "לונלי פלנט" אמר לעיתון כי בחינה "דחופה" של ספריו של קונסטאם לא גילתה אי דיוקים כלשהם.

 

לפי אתר האינטרנט של ההוצאה לאור, "לונלי פלנט" מפרסמים יותר מ-500 מדריכי טיולים שונים - המעודכנים מדי שנתיים עד ארבע שנים - והם מעסיקים 300 כותבים. מדי שנה נמכרים כ-6 מיליון מדריכי "לונלי פלנט".

 

ספרו של קונסטאם, "האם כתבי טיולים הולכים לגיהנום?" ("Do Travel Writers Go to Hell?: A Swashbuckling Tale of High Adventures, Questionable Ethics and Professional Hedonism") מיועד לפרסום בשבוע הבא. באתרו האישי כותב קונסטאם כי הספר עוסק בהחלטה לעזוב את מנהטן במטרה לנסות ולהצליח ככתב טיולים, ועל "הטוב, הרע והבלתי ייאמן שחוויתי בדרכי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים