שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טקס השואה האלטרנטיבי

  טקס יום השואה האלטרנטיבי יתקיים זו הפעם ה-10 בתיאטרון תמונע בתל אביב ויכלול נאומים, הרצאות והופעת מטאל של "סיילם"

  הטקס האלטרנטיבי ליום הזיכרון לשואה ולגבורה ייערך זו השנה העשירית. גם השנה יקיים תיאטרון תמונע בתל-אביב את הטקס אותו יערכו הסופרת שהרה בלאו ואבי גיבסון בראל. כמידי שנה, מטרת הטקס היא "להשלים את הטקסים הממלכתיים ולעסוק בסוגיות שונות שהתעוררו סביב השואה בשנים האחרונות בישראל, מנקודת מבט האישי של הדוברים, רובם בני דור השלישי".

   

  על בימת המועדון יעלו מרצים, נואמים ואמנים: העיתונאי עמית סגל ידבר על "ההבדל בין ששת מיליון הנרצחים לששת הימים ומדוע במדינה ישראל יש אין ספור מוזיאונים להנצחת השואה ואין אף מוזיאון למלחמת ששת הימים?". השחקנית שרה פון שוורצה תשאל "האם יש קשר בין 'הטבע הגרמני' לאובססיית מחזור הבקבוקים? ועל המתח המתמיד בין העבר הגרמני להווה הישראלי".

   

  עוד ירצו: העיתונאי והשדרן נתן זהבי על ניצולי השואה כיום, נושא שבו הוא מרבה לעסוק בתוכנית הרדיו שלו. אריק גלסנר על "הקשר שבין ההליכה 'כצאן לטבח' אז לבין חוסר סולידריות והתנערות מאחריות חברתית כיום".

   

  אבי גיבסון בראל על השואה והחברה הישראלית, שהרה בלאו, אמנון פישר, אמילי עמרוסי , יוסי סוכרי ועוד. במהלך הערב גם תוצג תערוכה של אתי וידר, תערוכת שירה מוצגת בה ישתתפו שחקני תיאטרון החדר.

   

  את הצד המוזיקלי של האירוע תספק להקת המטאל הישראלית הותיקה – "סיילם" שיבצעו את השיר "העיירה בוערת". השיר שנכתב במקור בידייש, לקוח מתוך אלבומם "קדיש" שיצא בשנת 94 ועסק כולו בנושא השואה. בזמנו עורר השיר סערה תקשורתית, בעקבות החיבור בין מטאל לנושא השואה. ניצול השואה, חבר הכנסת לשעבר, דב שילנסקי התנגד אז לשיר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עוז מועלם
  נתן זהבי. על ניצולי השואה
  צילום: עוז מועלם
  "סיילם". יופיעו
  צילום: אורלי דיין
  לאתר ההטבות
  מומלצים