שתף קטע נבחר

הגמלאים נפגשו עם אולמרט: הבטחות ל-2009

ראש הממשלה נועד עם חברי סיעת הגמלאים, שמכחישים בינתיים אפשרות לפרישת שלושה חברי כנסת וחבירה למפלגתו של גאידמק. "אולמרט הבטיח שהעוולות התקציביות יתוקנו בשנה הבאה", סיפרו, אך ח"כ שרוני ספקן: "שתינו ואכלנו עוגות, אני מכיר את הנאומים שלו בעל-פה"

על רקע האפשרות לפילוג בסיעת הגמלאים בכנסת, נועדו היום (ב') כל חברי הסיעה עם ראש הממשלה אהוד אולמרט. "הוא טוען שכל הדרישות שלנו ימולאו ב-2009, הודענו לו שהסיעה תתכנס ותחליט על המשך דרכה בקואליציה", סיכם את הפגישה ח"כ משה שרוני.

 

בימים האחרונים מועלות הערכות במערכת הפוליטית על פרישה אפשרית של שלושה מחברי הסיעה - שרוני, שרה מרום-שלו ואלחנן גלזר - כדי להקים סיעה עצמאית, ייתכן שבמסגרת מפלגת "צדק חברתי" של המיליארדר ארקדי גאידמק. עם זאת, ח"כ גלזר טוען כי אינו מנהל מו"מ עם גאידמק, וח"כ שרוני טוען כי הסכם חבירה ל"צדק חברתי" רחוק מאוד ממימוש. גלזר אף השתתף בהרמת הכוסית שערכו ב"קדימה" לקראת הפסח.

 

"הסיעה החליטה שאנחנו חייבים לעמוד על מה שהבטחנו לבוחרינו ערב הבחירות", הסביר גלזר ל-ynet. "לכן הצגנו לראש הממשלה את הקווים האדומים שלנו. ראש הממשלה אמר שבתקציב 2009 הוא יתקן את כל העוולות לציבור הגמלאים במדינת ישראל. אני לא מרוצה מההסדר הזה - התאכזבתי אבל עדיין לא התייאשתי. אני יודע שזה דרכו של משא ומתן, לא לתת מייד את מה שדורשים, לכן נתחיל לתבוע מעכשיו ביתר שאת את דרישותינו".

 

ומה באשר לאפשרות פרישה מהסיעה? "הפגישה עם אולמרט לא שינתה דבר בעניין, וממילא אין לי כרגע תוכניות לפרישה", השיב גלזר. "אולמרט אמר שהסיעה חייבת להיות מלוכדת, שיש עליות ומורדות בחיי מפלגה וצריכים להחזיר את העליות".

 

ח"כ שרוני סיפר על הפגישה: "בגדול, שתינו ואכלנו עוגות וכל אחד אמר לשני 'חג שמח'. יצאתי מבסוט רק מהאוכל - את הנאומים שלו אני מכיר בעל פה. הוא אמר שהסיעה חייבת להיות מאוחדת,

זה נכנס לי מאוזן אחת ויצא מהשנייה. אני בודק עדיין את כל האופציות לגבי המשך הדרך".

 

ח"כ יצחק גלנטי, יו"ר הסיעה, אמר: "במהלך כנס הקיץ הקרוב נראה מה תהיה התוצאות של דרישותינו ואז נקבע את המשך שותפות המפלגה בקואליציה. ההתייחסות האישית של ראש הממשלה נראית לי סבירה, נראה לי שהוא ינסה ללכת לקראתנו. אני חושש שמי שיערים קשיים יהיה האוצר. יחד עם זאת, אולמרט יצטרך להחליט האם האוצר יהיה זה שימשיך לנהל את הממשלה ואת הכנסת, או שהוא ינהל אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. הבטיח
צילום: רויטרס
שרוני. נכנס מאוזן אחת ויצא מהשנייה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים