שתף קטע נבחר

רה"מ: המפה תשתנה אחרי הבחירות המוניציפליות

בהרמת כוסית של אנשי מחנהו בקדימה הביע ראש הממשלה אופטימיות לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, בהן אמורה המפלגה להגדיל את כוחה. מתיחות עם בר-און לא ניכרה, אפללו זכה לשבחים ועשוי להתמנות לשר

''המפה הפוליטית אחרי הבחירות המוניציפליות תהיה אחרת לגמרי''. כך אמר הערב (יום א') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לחברי הכנסת רוני בר-און, צחי הנגבי, יוחנן פלסנר ואלי אפפלו, בהרמת-כוסית פוליטית של אנשי מחנהו הקרוב. הוא הוסיף כי גם בתקופות הקשות הקלה עליו הידיעה שיש חברים התומכים בו.

  

בקדימה מצפים להגדלת כוחה של המפלגה בבחירות הקרובות לרשויות המקומיות. קדימה היא המפלגה היחידה מבין הגדולות שקופתה מלאה בכסף והיא צפויה להשקיע מיליונים רבים על מנת להצליח בבחירות אלה. לעומתה, העבודה והליכוד נמצאות בקשיים כלכליים משמעותיים והן אינן צפויות להיאבק בבחירות לרשויות המקומיות הקרובות בנובמבר. עובדה זו מותירה את הזירה לקדימה ולמפלגתו של ארקדי גאידמק.

 

גורמים שהשתתפו בפגישה אצל אולמרט אמרו כי ראש הממשלה ושר האוצר הציגו ברית פוליטית איתנה, למרות השמועות והדיווחים על המתיחות ביניהם. ראש הממשלה שיבח את כל הנוכחים על שחיזקו אותו ברגעיו הקשים, ובצורה בולטת את פעולתו של יו"ר הקואליציה, ח"כ אלי אפללו. בקדימה יש המעריכים כי משמעות הדבר שאפללו יקודם בקרוב לתפקיד שר.

 

עוד שבחים חלק אולמרט גם לשר האוצר רוני בראון. "לפעמים שר האוצר מקשה עלי אבל זה חלק מתפקידו, הוא צריך להיות תקיף. רק מי שהיה שר אוצר פעם יכול להעריך את זה. הוא עושה את עבודתו בצורה טובה ומצוינת", אמר.

 

מי שהגיע לפגישה עם ראש הממשלה הם למעשה בעלי הברית הפוליטיים הקרובים ביותר

שלו עליהם הוא נסמך ושאיתם הוא צפוי להמשיך בפעולותיו לקראת הבחירות הקרובות. בנוסף לנוכחים, גם חיים רמון ועתניאל שנלר נחשבים כתומכיו הקרובים במפלגה.

  

דבריו של ראש הממשלה מתבססים כאמור על ההערכה כי קדימה תגדיל את כוחה ברחבי הארץ, לצד הגדילה המשמעותית במספר המתפקדים שנרשמה בחודשים האחרונים (כ-55 אלף עד כה) יוכל אולמרט להציג בתחילת השנה הקרובה מפלגה מבוססת הרבה יותר, עם שורשים חזקים בשטח. 

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. הודה למחזקים
צילום: ירון ברנר
מומלצים