שתף קטע נבחר

איתם קרא לגירוש הערבים - ומאובטח ע"י הכנסת

ל-ynet נודע כי בעקבות נאום חריף בו אמר ח"כ אפי איתם לח"כים הערבים "יבוא יום ונגרשם אתכם מהבית הזה וגם מהבית הלאומי" - הוא ספג איומים, ולכן הוצמדו לו מאבטחים מטעם הכנסת בעת שהייתו בירושלים

האיומים על ח"כ אפי איתם נלקחים ברצינות - והוא זוכה לאבטחה: הכנסת הציבה לאחרונה מאבטחים סביב חבר הכנסת אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל). ל-ynet נודע כי כאשר לן איתם, המתגורר דרך קבע במושב נוב שברמת הגולן, בדירה אותה מממנת עבורו הכנסת בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים, הוא זוכה לליווי צמוד של מאבטח מטעם הכנסת.

 

נושא האבטחה סביב ח"כ איתם עלה לאחר נאום חריף שנשא במליאת הכנסת. איתם אמר

אז לחברי הכנסת הערבים: "יבוא יום ונגרש אתכם מהבית הזה וגם מהבית הלאומי... צריך לגרש אתכם לעזה, שם שוכן העם שלכם שנלחם בנו ולשם גם אתם שייכים".

 

באותו ערב, לאחר שהסתיימה ישיבת המליאה, חזר איתם לביתו בירושלים. צעיר בעל מבטא ערבי ניגש אליו, ואמר לו: "שלא תחשוב שתוכל לגרש אותנו מכאן, שמענו את מה שאמרת". אירוע דומה אירע מספר ימים לאחר מכן, ואיתם דיווח על כך לגורמי הביטחון בכנסת. הוא סיפר כי הפניות אליו נעשו "בטון תקיף", ועל כן הוחלט להצמיד לו מאבטח אשר מלווה את כניסתו ויציאתו מביתו שבירושלים כל אימת שהוא מגיע לשם.

 

יש לציין כי מעת לעת מצמידה הכנסת אבטחה לחברי הכנסת, על פי הערכות שמתקיימות במשמר הכנסת. לפני מספר שבועות,

למשל, תוגברה האבטחה סביב ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) בעקבות איומים שקיבל. שנלר אמר אז ל-ynet: "לעולם לא נבהלתי ולעולם לא אבהל מאיומים. אמשיך ללכת בראש זקוף".

 

מהכנסת נמסר בתגובה: "איננו מפרטים את מערך האבטחה של חברי הכנסת". ח"כ איתם סירב להגיב לידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפי איתם. "איומים בטון תקיף"
צילום: יותם פרום
מומלצים