שתף קטע נבחר

מאבטחים בהדסה: נשק יש? פיתה יש?

העובדים והמבקרים בכניסה לבית החולים הדסה עין כרם התבקשו לא להיכנס עם כריכים שהביאו מהבית לשטח בית החולים, בגלל שהוכשר לפסח. דוקטורנטית בפקולטה לרפואה: "זה היה משפיל. אנשים נאלצו לאכול בכניסה את הכריכים שהביאו לכל היום"

אין כניסה לחמץ - אפילו לפני פסח: למאבטחים בכניסה לבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים, שדואגים לשלומם של באי בית החולים, נוסף היום (ה') תפקיד חדש. הם ביקשו מהעובדים והמבקרים לפתוח את התיקים - ובדקו אם יש בהם חמץ.

 

אלכס, דוקטורנטית בפקולטה לרפואה, סיפרה ל-ynet: "זה היה פשוט משפיל. עמדנו בכניסה למקום העבודה שלנו והוציאו לנו את הסנדוויצ'ים מהתיק. המאבטחים הפכו למשגיחי כשרות. אנשים נאלצו לאכול בכניסה את הכריכים שהביאו לכל היום. גם משפחות של חולים שהביאו אוכל למאושפזים לא הורשו להיכנס. אין לנו מה לאכול במשך היום וגם אם נצא החוצה ונקנה אוכל בקניון בכניסה לבית החולים לא יתנו לנו להיכנס איתו".

 

לדבריה, התחושות והזעם נגד ההחלטה לא להכניס חמץ לבית החולים כמה ימים לפני הפסח, משותפות לחבריה למעבדה - דתיים וחילוניים כאחד. "הכשרנו את המטבחון לפסח ואת המקרר. אבל אף אחד פה לא בודק לשני בתיק מה הוא אוכל. צריך לשמור על הכבוד של כולם. אנחנו באים לקראתם והם באים לקראתנו. לא נאכל חמץ לידם והם לא יחטטו לנו בתיקים. להכריח מישהו לא להכניס סנדוויץ' לבית החולים יומיים לפני החג זה נראה לי לא הגיוני".

 

עם זאת אומרת אלכס ש"גם בימי החג ייראה לי מוגזם אם יבקשו ממני לא להכניס חמץ. לאור מה שקרה היום אני אחשוב פעמיים אם לבוא לבית החולים בחול המועד".

 

היא ביקשה להדגיש: "אני לא מתרעמת על זה שלא מאשרים להכניס את החמץ. אני מתרעמת על הדרך המשפילה שבה זה נעשה. אם היו כותבים שלט שאסור להכניס חמץ הייתי מסכימה לא להכניס חמץ והייתי מוצאת דרכים אלטרנטיביות. בית החולים יכול לבקש, אבל לא לאכוף על ידי חיטוט לאנשים בתיקים. הדרך שבה זה נעשה עם מאבטחים, כופה על הציבור בצורה בלתי ראוייה. כשראיתי את זה היתה תחושה שהפכנו לטהרן".

 

מהדסה נמסר בתגובה כי הם לא מבינים מה הבעיה באיסור הכנסת החמץ ערב הפסח: "בתי החולים של הדסה בירושלים מתכוננים לחג הפסח במשך תקופה ארוכה, על מנת להכשיר את כל מתחמי בתי החולים והמערכות השונות. מטבע הדברים אין אפשרות להתיר הכנסת חמץ אל בית החולים סמוך מאוד לחג הפסח".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
כריך. לא בבית החולים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: אביגיל עוזי
פיתות. גם אסור
צילום: אביגיל עוזי
ביה"ח הדסה. הוכשר לפסח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים