שתף קטע נבחר

שבוע אחרי הפיגוע: ירי אל משאיות במסוף הדלק

אתמול חודשה אספקת הדלק לרצועת עזה, לאחר שבמשך שבוע לא הועברה טיפת דלק בעקבות הפיגוע הרצחני במסוף. הפלסטינים התלוננו על מחסור בסולר, אך ארגוני הטרור החליטו לשבש את האספקה וירו על מכליות הדלק. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

שבוע בלבד אחרי הפיגוע הרצחני במסוף הדלק בנחל עוז, חוזרים ארגוני הטרור לפעול נגד הישראלים המספקים דלק לרצועה. אחר הצהריים (יום ה') פתחו פלסטינים באש לעבר משאיות במסוף הדלק שהעבירו סולר לרצועה. איש לא נפגע מהירי ולא נגרם נזק.

 

רק אתמול חודשה אספקת הדלק לרצועה, לאחר שבוע שבו הוקפאה העברת הסולר בעקבות רציחתם של אולג ליפסון ולב צ'רניאק. שר הביטחון, אהוד ברק, הורה לחדש את האספקה לאור בקשת שלטונות מצרים לאפשר את הכנסת דלק לתחנת הכוח. לאחר ההוראה הועברו במסוף דלק, סולר וכן גז לבישול. 

 

לפני יומיים סוכם כי באופן זמני, כוחות צה"ל יהיו אלה שיאבטחו את מסוף הדלק עד אשר יימצא פתרון מול חברת "דור אנרגיה" המפעילה את המסוף. צה"ל מאבטח את האזור בדרך קבע, אך בהסדר הנקודתי הוחלט גם על אבטחה פנימית.

 

ברצועת עזה טוענים כי הפסקת האספקה יצרה חוסר בדלק לייצור חשמל ולשינוע מכוניות. עם זאת, במערכת הביטחון ציינו

כי יש ברצועת עזה קיימות עדיין עתודות סולר ודלק, שטרם נעשה בהן שימוש.

 

ביום שלישי הוחשכו אזורים נרחבים במערב העיר עזה ובצפון הרצועה, לאחר שחברת החשמל הפלסטינית ניתקה את אספקת החשמל עקב המחסור בדלק. תחנת הכוח ברצועה מספקת רק 30% מתצרוכת החשמל, ומרבית הכוח החשמלי מגיע מישראל.

 

ברשות האנרגיה בעזה הזהירו השבוע כי עצירת אספקת הדלקים עלולה לגרום לאסון הומניטרי, אם המשבר יגיע גם אל בתי החולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסוף הדלק בנחל עוז. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים