שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האם אפל מתכננת לפתוח חנות וירטואלית תלת ממדית?

  פטנט שהגישה אפל בארה"ב מעורר ספקולציות: האם ממציאת המקינטוש תמכור מחשבים בחנות וירטואלית תלת-ממדית, בסגנון Second Life?

  פטנט על חנות וירטואלית מקוונת, שהגישה אפל בארה"ב, מעורר השערות לפיהן החברה תחל בשיווק מוצריה ברשת במסגרת נוספת על אתר החברה - ייתכן שב-Second Life - כך מדווח CNET.

   

  ביום שלישי האחרון משרד הפטנטים האמריקני פירסם את הבקשה של אפל, שהוגשה בספטמבר 2006, תחת הכותרת "חוויית קניות מקוונת באווירה ייחודית".

  מהבקשה של אפל משתמע כי החברה מתכננת לעשות יותר מאשר שינוי עיצוב לאתר הקניות הוותיק שלה, וכוללת רמזים לפתיחת חנות בעולם של Second Life או בפלטפורמה דומה.

   

  הפטנט של אפל מבטיח חוויית קנייה ברשת שהיא פחות סטרילית ואישית מזו שמתבצעת לבד באמצעות הדפדפן. הקונים בחנות ייוצגו על-ידי דמויות מצויירות ויוכלו להציץ בחלון הראווה ולהביט במוצרים אותם הם שוקלים לרכוש. הם יוכלו לשוחח עם המוכרים או זה עם זה.

   

  עולמות וירטואליים תלת-ממדיים כדוגמת Second Life הם משחקי מחשב המדמים חדרי צ'ט, בהם המשתתפים מיוצגים על-ידי דמות אותה הם מעצבים כראות עיניהם. בעולמות אלו מתקיים מסחר עירני, והשחקנים יוצרים, מעצבים ומחליפים ביניהם פריטים שונים, באמצעות מטבע פנימי של המשחק (אותו ניתן לרכוש תמורת דולרים אמיתיים).

   

  לא מעט חברות מובילות בתחום הטכנולוגיה, ביניהן מיקרוסופט, Dell ונוקיה, השתמשו בפלטפורמה הזו לצרכי יחסי ציבור והקימו סניפים ב-Second Life, אך אינן מאפשרות רכישת מוצרים אמיתיים בחנויות שלהן, אלא וירטואליים בלבד. החברות מפנות את המבקרים המעוניינים לרכוש מוצרים לאתר אינטרנט רגיל.

   

  בשלב זה אפל לא הודיעה על תוכניותיה ליישום הפטנט, והאם ישמש לחנות ב-Second Life או בסביבה עצמאית משלה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים