שתף קטע נבחר

"פתיחת המעבר לעזה - הצלת החמאס"

למרות ניסיון הפיגוע הקשה במעבר כרם שלום לפני החג, מעבר סופה לרצועת עזה נפתח הבוקר. ח"כ איתם וחלק מחברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת נשמעו נזעמים. ח"כ שנלר: "טוב שפתחו - אבל טוב יותר לפתוח למחבלים את ראשיהם"

"האם דם החיילים והאזרחים אינו יקר יותר מאורז, סוכר ועגבניות?" - תהה היום (ג') חבר הכנסת ישראל חסון מ"ישראל ביתנו", חבר ועדת החוץ והביטחון, בתגובה לחידוש הפעילות במעבר סופה והעברת סחורות מישראל לרצועת עזה, ארבעה ימים אחרי ניסיון הפיגוע הקשה בכרם שלום.

 

"הגיע הזמן שנבין כי מי שלא מנתק את ישראל מעזה מכתיר במו ידיו את החמאס גם ביו"ש",

הוסיף ח"כ חסון וביקר את חידוש מעבר הסחורות. "על ישראל להכריז כי מי שסוחר בדם בנינו לא נסחור איתו בדלק או בכל מוצר אחר".

 

דרך מעבר סופה נכנסו לרצועה עד לשעות הצהריים קרוב למאה משאיות מזון וציוד רפואי. יתר המעברים לרצועת עזה יישארו סגורים לפי שעה.

 

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) נשמע תקיף פחות ואמר: "הצלחת המאבק בטרור החמאס מותנית בבידוד האוכלוסיה האזרחית ומניעת מצב הומניטרי קשה ברצועה, ולכן טוב שפתחו את השערים - וטוב יותר יהיה לפתוח למחבלים את ראשיהם".

 

חברו למפלגה, ח"כ יצחק בן ישראל, הוסיף: "פתיחת המעברים היא צעד נכון שמטרתו להקל על האוכלוסייה ברצועת עזה. עם זאת, צעד זה יהיה חסר משמעות אם לא תתוגבר במקביל הפעילות ההתקפית של צה"ל כנגד מוקדי הטרור ברצועה".

 

ח"כ דני יתום מהעבודה מיישר קו עם מערכת הביטחון: "צריך לסגור את המעברים ולעשות מפעם לפעם הערכת מצב חדשה. לא יכול להיות שנמשיך לנהוג במעברים כאילו לא קרה דבר.

 אני לא מקבל את הטענה שאנחנו צריכים להיות אחראים לרווחת תושבי עזה, בשעה שחמאס ששולט בעזה פוגע במעברים".

 

בספסלי הימין באופוזיציה נשמע זעם צפוי על המהלך. ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר כי "הממשלה מצילה את משטר החמאס במקום להפיל אותו. במקום להחריף את המצור ולהגביר את הפעילות הצבאית היא בוחרת לפתוח מעברים ולהמנע מפעילות התקפית של צה"ל". איתם האשים כי הממשלה חוזרת על שגיאות מלחמת לבנון השנייה. "זה מצב של דשדוש וחוסר הכרעה", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
חסון. מכתירים את חמאס בגדה
צילום: אלעד גרשגורן
שנלר. "חושב למנוע מצב הומניטרי קשה
צילום: מיכל פטל
יתום. אנחנו אחראים לעזה? לא מקובל
צילום: ניב קלדרון
מומלצים