שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מצלמה קומפקטית קאנון A580

  ה-A580 של קנון היא מצלמה טובה ונוחה מאוד לשימוש, שתמלא היטב את צרכיו של המשתמש הביתי - אבל רועשת למדי

  ה-A580 היא מצלמה נוספת בסדרה ה-A הארוכה, המוכרת והנמכרת של Canon. סדרת ה-A מכוונת למשתמש הביתי המעוניין להישאר מעודכן טכנולוגית תמורת מחיר נוח.

   

  ה-A580 מצוידת בחיישן CCD בגודל 1/2.5 אינץ' בעל שמונה מיליון פיקסלים, בזום אופטי של פי ארבעה, במסך בגודל 2.5 אינץ' ובעינית אופטית. כמו כן, כוללת ה-A580 מנגנון זיהוי פנים מתקדם, טווח ISO של 80-1600 ואת המעבד DIGIC III המצוין של Canon. ה-A580 שומרת את הצילומים על כרטיס זיכרון SD ונמכרת בצבע כסף בלבד.

   

  אם כן, על פניו ה-A580 כוללת את שלל הפונקציות המתקדמות והמתוחכמות של ימינו. יצאנו לבדוק כיצד, אם בכלל, היא מתעלה על קודמתה, ה-A570 המצוינת.

   

  עוד ב-Wisebuy: סקירה: iPhone 

   

   


  A580 של Canon

   

  איכות צילום

  איכות הצילום של ה-A580 טובה באופן כללי, ובהחלט מספקת בהתחשב במחירה הנמוך. ה-A580 כוללת גם מנגנון ייצוב תמונה התורם לא מעט להפקת תמונות חדות וללא מריחות צבע.

   

  בצילום באור יום מחוץ לבית, ה-A580 הפיקה תמונות ממוקדות וצבעוניות מאוד. לעתים נראו חלקים שצולמו ביתר חשיפה – אך לא ברמה שהפריעה לנו במיוחד. ראוי לציין כי מעבד המצלמה (DIGIC III) עושה עבודה מצוינת, ועוזר להפיק תמונות עשירות בפרטים ובהפרדת צבעים טובה.

   

  ה-A580 כוללת מנגנון זיהוי פנים אוטומטי המאפשר נעילה זריזה ויעילה על פניהם של המצולמים, ובכך מתקבלת תמונה בעלת מיקוד מדויק יותר.

   

  בצילום בתוך הבית ובשימוש במבזק נתקלנו לא מעט בגרעיניות באזורים החשוכים של התמונה. הגרעיניות תפריע אמנם רק בהדפסת התמונות בגדלים גדולים מהרגיל, אך היא קיימת. במידה שהגרעיניות אכן מפריעה לכם, תוכלו לצלם במצב הידני ולבחור ברמת ISO נמוכה יותר (רצוי עד 200). בצילום בחדרים אפלים ה-A580 הפעילה את המבזק, והאירה את החלל בצורה טובה ואחידה.

   

  בחדרים חשוכים לגמרי נראו לעתים הצללות חזקות מדי, אך באופן כללי ניתן לומר כי הפלאש עושה את עבודתו נאמנה ומפזר אור בצורה שווה ונכונה. צילום המקרו אינו הטוב ביותר שראינו, עד עדיין תוכלו לצלם אובייקט ממרחק מינימלי של כ-חמישה ס"מ ולקבל תמונה ממוקדת היטב.

   

   

  וידיאו וקול

  צילום הוידיאו של ה-A580 בעייתי. הרזולוציה המרבית בוידיאו טובה – 640X480 פיקסלים, וכך גם קצב הצילום שעומד על
  30 פריימים לשנייה. אבל הבעיה היא שלא ניתן לצלם ברזולוציה ובקצב צילום מירביים, דבר המשפיע כמובן על התוצאה הסופית.

   

  כדי לצלם ברזולוציה מירבית, תיאלצו להסתפק ב-20 פריימים לשנייה; ואם תבחרו לצלם ב-30 פריימים לשנייה, הרזולוציה תהיה 320X240 פיקסלים בלבד. הסרטונים שצלמנו בקצב של 20 פריימים בשניה נראו כבדים מעט ולא זורמים. המצב השתפר מאוד כאשר צילמנו בקצב של 30 פריימים בשנייה, למרות הוויתור הכואב על איכות הסרט המצולם.

   

  בצילום הוידיאו ניתן להשתמש בזום הדיגיטלי בלבד, וגם כאן – התאכזבנו לגלות כי השימוש בו קשה, ותנועת הזום אטית מאוד. הקול המוקלט נשמע מעט דחוס ורעשי הרקע מורגשים מאוד.

   

  בעיה קשה בהקלטה: כחלק מרעשי הרקע תוכלו לשמוע גם רעשים הבוקעים מתזוזת העדשה ומהשימוש בכפתורי הזום.

   

  עוד ב-Wisebuy: מילון מונחים למצלמות

   

  נוחות שימוש

  ה-A580, כרוב מצלמות Canon, נוחה לשימוש וידידותית למשתמש. ואולם, איכות הבנייה שלה אינה גבוהה במיוחד, ופעמים רבות תוכלו לשמוע את קרקוש הגוף הפלסטי בזמן השימוש. בנוסף ראוי לציין כי ה-A580 אינה מאוד קומפקטית ולא תחליק לכם לכיס.

   

  ה-A580 עברה מתיחת פנים קלה לעומת קודמתה וזכתה הפעם לפינות מעוגלות. מעבר לכך, העיצוב הכללי נשאר כשהיה, והמצלמה נוחה לאחיזה (גם בזכות ידית האחיזה הגדולה שלה) ובנוסף כוללת תכונות המשפרות את נוחות השימוש.

   

  לדוגמה, ה-A580 כוללת מצב צילום אוטומטי לחלוטין הנקרא EASY. במצב זה המצלמה מתעלמת מכל מה שהגדרתם בעבר, ואין אפשרות לגשת לתפריטים השונים של המצלמה. בניגוד למצב האוטומטי הרגיל (הכלול גם הוא כמובן) שבו המשתמש יכול לשלוט בצילום המקרו למשל, במצב EASY המצלמה "יודעת" לבד האם הצילום הוא מקרוב או מרחוק והאם מדובר בצילום של אנשים, של נוף או כל דבר אחר. בנוסף, המצלמה קובעת את רמת ה-ISO באופן אוטומטי לגמרי, ואין למשתמש שליטה בו.

   

  שיפור נוסף בנוחות השימוש הוא בחלוקת התפריטים והכפתורים. בראש המצלמה תוכלו למצוא את חוגת מצבי הצילום, וביניהם גם חלק מתוכניות הצילום האוטומטיות: צילום פורטרט, צילום נוף, צילום לילי, צילום ילדים וחיות מחמד וצילום בתוך הבית. מיקומן של תוכניות הצילום הרבות הללו בחוגת המצבים מאפשר גישה מהירה למצבי צילום נפוצים – פחות או יותר – ובכך מקלה על המשתמש. את תוכניות הצילום האחרות והפחות שימושיות תוכלו למצוא על ידי העברה למצב SCN (מצבי צילום) שנמצא אף הוא בחוגת המצבים שבראש המצלמה. ניתן לומר כי למעשה כל מה שהמשתמש צריך נמצא מול עיניו, וכמעט אין צורך לדפדף בין תפריטי המצלמה.

   

  עוד שיפור מבורך שנמצא ב-A580 הוא מיקום הרמקול של המצלמה. הרמקול הקטן נמצא בצד האחורי של המצלמה, וכך ניתן לצפות בסרטון ולשמוע את פס הקול בנוחות מרבית.

   

  מסך הצפייה לא שופר

  ה-A580 כוללת מצב צילום ידני, אך בניגוד לקודמתה (ה-A570) לא תוכלו לבחור את מפתח הצמצם ואת מהירות הסגר. במצב הצילום הידני המשתמש יוכל לבחור את רמת קיזוז החשיפה (האם התמונה תהיה בהירה או כהה יותר), את איזון הלובן, את צבעי התמונה (שחור לבן, חום עתיק, צבעים רגילים), את אזורי המיקוד ואת גודל ואיכות התמונה.

   

  הצטערנו לגלות כי מסך המצלמה, בגודל 2.5 אינטש, לא שופר (עדיין 115 אלף פיקסלים בלבד), אך הוא בכל זאת מאפשר צפייה נוחה בתמונות שצולמו, כמו גם בזמן הצילום עצמו. המסך מחזיר השתקפויות אך אינו דוהה לחלוטין באור יום מלא. כתחליף למסך, כוללת ה-A580 גם עינית אופטית טובה. העינית גדולה מספיק ונוחה לשימוש.

   

  ה-A580 נוחה לשימוש וידידותית למשתמש. בראש המצלמה נמצאת חוגת מצבי הצילום, וביניהם גם חלק מתוכניות הצילום האוטומטיות, מה שמאפשר גישה מהירה למצבי צילום נפוצים ובכך מקלה על המשתמש

   

  מסך המצלמה, בגודל 2.5 אינץ', מאפשר צפייה נוחה בתמונות שצולמו, כמו גם בזמן הצילום עצמו. המסך מחזיר השתקפויות אך אינו דוהה לחלוטין באור יום מלא. כתחליף למסך, כוללת ה-A580 גם עינית אופטית טובה ונוחה לשימוש.

   

   

  תזמונים

  ה-A580 מציגה ביצועים לא רעים והיא מהירה יחסית. המצלמה מוכנה לצילום ראשון תוך שנייה אחת בלבד מרגע הלחיצה על כפתור ההפעלה. בצילום ללא פלאש, זמן המחזור בין תמונה לתמונה גם הוא כשנייה אחת – ובשימוש עם פלאש המתנו כארבע שניות בין תמונה לתמונה, עד לטעינת הפלאש מחדש.

   

  במצב הצילום הרציף תוכלו לצלם כ-1.5 תמונות בשנייה או שלוש תמונות בשתי שניות – בלי הגבלה במספר התמונות. כיבוי המצלמה אורך כשתי שניות.

   

  סוללה

  ה-A580, כמו יתר המצלמות בסדרה A של Canon מופעלת על ידי שתי סוללות AA רגילות. בבדיקות שערכנו בשימוש סוללות נטענות 2700mAh, הצלחנו לצלם כ-280 תמונות בלבד לפני שהתרוקנו. שליש מהתמונות צולמנו עם פלאש. זוהי לא תוצאה מרשימה במיוחד בהתחשב בכך שקודמתה (ה-A570) צילמה כ-350 תמונות עם אותן סוללות.

   

  Canon A580

  ציון:

  מחיר שוק: החל מ-638 ש"ח

   

  יתרונות: איכות תמונה טובה, קלה וידידותית למשתמש, מייצב תמונה אופטי, עינית אופטית טובה

  חסרונות: לא מאוד קומפקטית, איכות בנייה נמוכה, רעשי רקע בצילום וידאו, רועשת 

  שורה תחתונה: מצלמה טובה ונוחה מאוד לשימוש, שתספק את המשתמש הביתי הממוצע 

   


  מפרט טכני, Canon A850

  מפרט טכני, Canon A850
  סוג מצלמה קומפקטית
  רזולוציה 8 מגה פיקסל
  זום אופטי x4
  רגישות לאור auto, 80, 100, 200, 400, 800, 1600
  צילום וידאו וידאו+אודיו
  גודל מסך תצוגה 2.5 איץ'
  PictBridge יש
  חיישן תמונה CCD
  חיבור USB 2.0
  סוג סוללה שתי סוללות AA

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים