שתף קטע נבחר

טייבה: שוטרים באו לעצור והותקפו באבנים ומכות

עשרות תושבים התגודדו סביב כוח משטרה, שהוזעק לעיר עקב צעיר שהתפרע. התושבים הרביצו לשוטרים ויידו לעברם אבנים עד שחילצו את האיש. בעקבות התקרית, נכנס לטייבה כוח גדול של שוטרים ועצר שני חשודים, בהם הצעיר שהתפרע

עשרות מתושבי טייבה תקפו אמש (יום ג') באבנים ובמכות שני שוטרים שנכנסו לעיר על מנת לעצור צעיר שהתפרע. השוטרים לא נזקקו לטיפול רפואי, אולם המתפרעים הצליחו לחלץ מידם את הצעיר. מאוחר יותר, נעצר המתפרע בשנית והועבר לחקירה.

 

האירועים בטייבה החלו לאחר שניידת משטרה נכנסה לעיר בעקבות דיווח על אזרח המיידה אבנים. השוטרים עצרו את הצעיר, בן 21, אך בעת שלקחו אותו לניידת החל קהל גדול להתגודד סביבם וליידות אבנים לעברם. כעבור זמן קצר הצליחו המתגודדים לחלץ מידי השוטרים את העצור.

 

לטייבה הוזעקו כוחות משטרה נוספים ורק בשעות הלילה הצליח הכוח המתוגבר לעצור את אווס ג'באלי - הצעיר שבגללו החלה כל התקרית - ואת סלאח ג'באלי, תושב העיר בן 18. מעצרם של השניים, החשודים בתקיפת שוטרים וחבלה במזיד ברכב משטרה, הוארך היום בבית משפט השלום בכפר-סבא ביומיים.

 

נציג המשטרה אמר במהלך הדיון המשפטי כי מדובר בארוע חמור מאוד בו הותקפו השוטרים על ידי כ-30 מתושבי טייבה והיה צורך להחיש למקום כוחות גדולים על מנת להשליט סדר.

 

הסניגורים טענו כי דווקא החשודים הם אלה שהותקפו על ידי השוטרים וכי השניים התגוננו מפני מעצר לא חוקי. השופטת ניצה מימון אמרה כי ישנם מעורבים נוספים אשר צריך להיחקר וכי זהותם של כמה מהם ידועה למשטרה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
טייבה (ארכיון)
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים