שתף קטע נבחר

סטודנטים באונ' ת"א יעמדו בצפירה בזמן בחינה

כמה אוניברסיטאות עתידות לערוך בחינות ביום השואה, אך רובן יתקיימו אחרי 10:00 בגלל הצפירה לזכר הקורבנות. אולם באוניברסיטת תל אביב יערכו בחינות כבר ב-9:00, והנבחנים יזכו ל"הפסקה" בת חמש דקות כדי לעמוד בצפירה. סטודנטים זועמים: "זלזול וחוסר רגישות"

אוניברסיטת תל אביב כנראה "שכחה" שיום השואה והגבורה חל השנה ב-1 במאי וקבעה בחינות באותו היום. במקום לדחות את מועד המבחן לבקשת הסטודנטים, הסכימה האוניברסיטה להעניק "הפסקה" בת חמש דקות באמצע הבחינות כדי שיוכלו הסטודנטים לעמוד במהלך הצפירה ולהתייחד עם זיכרון הקורבנות.

 

שי גרנר, סטודנט לאדריכלות, גילה להפתעתו כי עליו להיבחן ביום הזה בקורס "עיר" באדריכלות. כשפנה לפקולטה בבקשה לשנות את מועד הבחינה, או לפחות את השעה, נתקל בסירוב. "המבחן מתחיל ב-9:00 והצפירה מתחילה ב-10:00. אני אמור ללמוד למבחן בערב יום השואה?

 

"זה פשוט זלזול ביום הקדוש הזה", הוסיף גרנר. "כשפרסמו את תאריכי המבחנים, חשבתי בהתחלה שמדובר בטעות. שלחתי דוא"ל למזכירות ושאלתי אותם למה אני צריך ללמוד למבחן בערב יום השואה? זה נשמע לי לא הגיוני. הייתי מצפה ממוסד אקדמי, שמלכתחילה לא יקבעו מבחן בתאריך הזה, ואם יש טעות - שיתקנו אותה. אני החלטתי לא לגשת למבחן מתוך מחאה. זה פשוט מביך", הוסיף. 

 

אוניברסיטאות אחרות בישראל עתידות לקיים אף הן מבחנים ביום השואה, אך רובן בחרו לערוך אותן אחרי 10:00, בשל הצפירה לזכר הקורבנות. באוניברסיטת תל אביב, המתכוונת לקיים מבחנים לפני 10:00,  סירבו להגיב, והצהירו: "האוניברסיטה סגורה בחג. אין תגובה".

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איתי שונשיין, אמר בתגובה: "אנו נלחם בכל תוקף בהחלטה הזו שחסרת רגישות. יש לכבד את היום החשוב הזה ולא

לזלזל בו. זהו חוסר כבוד כלפי ששת מיליון הנספים בשואה, על אחת כמה וכמה כשמדובר במוסד אקדמי האמון על חינוך דור העתיד".

 

אולם גורמים במועצה להשכלה גבוהה מסרו ל-ynet כי במסגרת החופש האקדמי שניתן לאוניברסיטאות, הן יכולות לקבוע את מועדי הבחינות כראות עיניהן, גם ביום השואה. עוד אמרו במועצה כי בשל השביתה הארוכה, מבינים פרנסי האוניברסיטאות שכל יום חשוב, ולכן האוניברסיטאות מקיימות מבחנים גם במועד זה. אולם מן הראוי היה להתחשב ולא לקיים בחינות על מועד הצפירה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עומדים בצפירה. ארכיון
צילום: ירון ברנר
מומלצים