שתף קטע נבחר

תושבים בגולן: לא ירצו לבדוק שוב את נחישותנו

ברמת הגולן הגיבו ברגשות מעורבים לדיווחים כי רה"מ הסכים לנסיגה מהאזור. "לא נתניהו ולא ברק הצליחו לפנות אותנו. בעת הצורך נתאחד למאבק עיקש", הבטיח תושב ותיק. אחרים לא מתרגשים מהחדשות: "תושבי הגולן כבר לימדו את המנהיגים שיעור במאבק, ואף אחד לא יזיז אותנו"

"תושבי הגולן הוותיקים כבר לימדו את המנהיגים שיעור במאבק, ואני בטוחה שלא ירצו לבדוק שוב את הנחישות שלנו" - את האזהרה המרומזת הזאת שיגרו אתמול (רביעי) תושבים ברמת הגולן לכיוונו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על רקע הטענות בדמשק כי הביע הסכמה לסגת מהאזור בתמורה לשלום כולל עם סוריה.

 

יוסי, תושב ותיק באזור, הצהיר כי כי אנשי הגולן מעוניינים בשלום, אבל לא במחיר הבית. "לא נתניהו ולא ברק הצליחו לפנות אותנו ואני יכול להבטיח שבעת הצורך כולם יתאחדו יחד למאבק עיקש ויזכו לתמיכה בקרב ציבורים רבים בישראל.

 

"מזמן כבר ברור שרמת הגולן היא ערך אסטרטגי למדינת ישראל.

ידנו מושטת לשלום לשכנים מסוריה אבל הם צריכים לדעת שהחזרת הגולן לא עומדת על הפרק מבחינת עם ישראל", הוסיף.

 

לעומתו, תושבים אחרים לא יחסו חשיבות לדיווחים החדשים, בעיקר משום שלאורך השנים שמעו על תוכניות מדיניות שבסופו של דבר נשארו על דפי העיתון ובארכיון של ערוצי הטלוויזיה. "אסד האב כבר איים במלחמה אם לא יהיה שלום. היו לנו שרים וחברי כנסת שבנו תוכניות, ולפני כשנה גם שר החוץ לשעבר של ארצות הברית, ג'יימס בייקר, כבר הכין לוח זמנים לפינוי מיידי", אמרה רונית, המתגוררת ברמת הגולן יחד עם בעלה וילדיה ב-10 השנים האחרונות.

 

לדבריה, המציאות מהווה הוכחה חותכת המפריכה את כל השמועות. "המבקרים שממלאים את אתרי התיירות והצימרים הם התשובה. תושבי הגולן הוותיקים כבר לימדו את המנהיגים שיעור במאבק ואני בטוחה שלא ירצו לבדוק שוב את הנחישות שלנו. בנינו כאן עתיד לנו ולילדים שלנו וכמובן לדורות ההמשך ואף אחד לא יזיז אותנו מהגולן", הוסיפה.

 

הפרסומים ראו אור בבוקר, בשעה שראש הממשלה מבלה את חופשתו השנתית דווקא על השטח עליו, על פי הדיווחים, הוא מוכן לוותר. הצימר בו נופשים בני הזוג אולמרט, יחד עם שני זוגות חברים, צופה מצוק מרהיב לעבר הכנרת, וראש הממשלה אף הספיק לסייר מאז ראשית ביקורו במרבית האתרים המרכזיים באזור.

 

"ממשיכים באכלוס ופיתוח"

בין היתר, ביקר אולמרט במצודת נמרוד הסמוכה לחרמון, נהנה מטיול ג'יפים בשבילי דרום רמת הגולן, ערך תצפית על הכנרת וחזה מקרוב בהתפתחותם של 33 יישובי המועצה האזורית גולן ושל העיר קצרין.

 

ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה, שהתלווה לאולמרט ביום החופשה הראשון, הופתע לשמוע על הדיווחים בכלי התקשורת הזרים. "בוודאי שזה מטריד שידיעות כאלה מתפרסמות דווקא בימי חול המועד כאשר עשרות אלפי מטיילים נופשים בגולן, וכאשר גם ראש הממשלה עצמו נופש עם חבריו באזור.

אנחנו כרגע לומדים את הדברים ונפעל בעתיד על פי הצורך", הסביר.

 

לדבריו, תשומת הלב מופנית כעת לכיוון המשך פיתוח האזור ויישובו. "מה שמעניין אותנו כעת זה להתמקד בהמשך התהליך לאכלוס רמת הגולן ולעסוק בדברים שאנו אוהבים - פיתוח התעשייה, החקלאות והתיירות. אנו מברכים על כך שרבים מהמטיילים בחרו לבוא ולהנות מאטרקציות באתרי התיירות באזור, וכן להתארח בצימרים ובבתי האירוח ברמת הגולן", הוסיף. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. בצימר עם נוף לכינרת
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
רמת הגולן. התושבים מבטיחים מאבק
צילום: אביהו שפירא
מומלצים