שתף קטע נבחר

פרס על הפיגוע: זהו רצח שמוליד עוד רצח

נשיא המדינה התייחס לפיגוע הקטלני באזור התעשייה ליד ניצני עוז: "שפיכות הדמים מקשה על עשיית שלום ודו קיום". בנוגע לתמונות שפורסמו מהכור שהופצץ בסוריה אמר: איראן מונעת הסכם שלום עם דמשק

"זהו רצח שמוליד עוד רצח. אין בו שום תועלת. שפיכות הדמים מקשה על עשיית שלום ודו קיום", כך הגיב בצהריים (יום ו') נשיא המדינה, שמעון פרס, לפיגוע הירי באזור התעשייה ליד ניצני עוז, שבו נהרגו שמעון מזרחי ואלי וסרמן.

 

  

הנשיא, שביקר הבוקר בקבר הנביא שועייב בצפון, לרגל חג הנביא שועייב של העדה הדרוזית, התייחס גם לפרסומי התמונות מהכור הגרעיני שהופצץ בסוריה ואמר כי ישראל מעוניינת לעשות שלום עם סוריה, אך איראן היא שמטרפדת את התהליך.

 

על פי האמונה הדרוזית, הנביא שועייב הוא למעשה יתרו חותן משה, המוכר לנו מן התורה. אל הטקס שנערך בציון קברו הגיעו גם נציגים יהודים, נוצרים ומוסלמים לברך את בני העדה הדרוזית. מלבד פרס, הגיעו גם השר עמי אילון, סגן השרה מגלי והבה, וחברי הכנסת דני יתום ואורית נוקד. 

 

פרס: "החג שלכם הוא חג של כל מדינת ישראל, ולא רק הדרוזים. מדינת ישראל גאה באזרחיה הדרוזים. אנחנו צריכים להיות שותפים לדרך, ולנסות להשיג שלום גם עם הפלסטינים. לא צריך להרוג נשים וילדים ולא צריך לחשוב שאורניום

מועשר חשוב יותר ממוחמד.

 

"עשינו שלום עם מצרים, עם ירדן, ונעשה שלום עם הפלסטינים וגם עם הסורים - אם יילכו לשלום כמו שצריך. אני מתפלל יחד איתכם שבעשר השנים הבאות נדע שלום, שוויון מלא וחירות מלאה ואחדות".

 

סגן השרה, והבה: "בני העדה הדרוזית רואים עצמם כחלק ממדינת ישראל. העדה הדרוזית הגיעה להישגים רבים מחד ועדיין מתמודדת עם אתגרים מאידך". 

 

על החגיגה בקבר יתרו העיבה תקרית חמורה שארעה בלילה במהלכה נפצעו כמה מבני העדה בקטטה המונית שפרצה בעת תהלוכה שערכו ליד הכפר עילבון.

 

בהמשך פנה הנשיא פרס לביקור תנחומים אצל משפחתו של חייל אגוז, סמ"ר סייף ביסאן, מהכפר הדרוזי ג'ת שנהרג לפני כשבועיים במהלך פעילות מבצעית בעזה. הנשיא אמר לאמו של החייל, ניהל ביסאן: "אני מכיר את משפחת ביסאן - אתם משפחה של אנשים אמיצים והגונים.

 

"באתי להודות לך כאם על שגידלת בן כזה - נער אמיץ ויפה תואר שהתגייס ליחידה מובחרת למרות שלא היה מוכרח. אם את יודעת להוליד ילדים כאלה ולחנך אותם, את אמא טובה מאוד. אין בן נפלא כזה, בלי אמא נפלאה כזאת. אנחנו גאים בך ומשתתפים בצערך", אמר פרס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס. שפיכות הדמים מקשה על השלום
צילום: AP
מומלצים