שתף קטע נבחר

בניזרי: לא נתנו לי לנהל משפט הוגן, אערער

לאחר שבית המשפט גזר עליו עונש של 18 חודשי מאסר, אמר ח"כ בניזרי: "אני מאמין בחפותי המלאה ואערער לבית המשפט העליון". הוא הודה לרב עובדיה יוסף, לאשתו ולאנשי ש"ס ומתח ביקורת על הפרקליטות: "בפרקליטות אמרו שזה משפט השוחד הגדול ביותר מאז קום המדינה"

"הפרקליטות לאורך כל הדרך לחמה בי. לא נתנו אפילו לנהל משפט הוגן" - כך אמר בצהריים (יום א') ח"כ שלמה בניזרי, לאחר שבית משפט המחוזי בירושלים גזר עליו 18 חודשי מאסר בפועל, בעבירות קבלת שוחד, "אני מאמין בחפותי המלאה ואערער לבית המשפט העליון. אני מודה לרב עובדיה יוסף, לאשתי, לרב אלבז ולידידי הרב אלי ישי. לא רציתי רעש והפגנות, לא חיפשתי מלחמות. באתי לקבל משפט הוגן".

 

 

בשיחה עם כתבים לאחר מתן גזר הדין אמר ח"כ בניזרי: "כאשר אני קורא את גזר דינו של השופט - אני רואה שהוא כתב בו דברים שמחמיאים לכל אדם ולכל אזרח במדינת ישראל - 'אדם ברוך כשרונות עם יכולת שהפך רב בישראל, מדריך מורה דרך, מלמד ולאחר מכן חבר כנסת, שר, הקים משפחה בת 10 נפשות. המשפחה מקדישה חלק ניכר מזמנה לפעילות חסד ועזרה לזולת, הכל בתמיכתו של בניזרי'".

 

ח"כ בניזרי לא חסך ביקורת מהפרקליטות: "כזכור לכם, איזו אשה, אני לא רוצה אפילו לנקוב בשמה, מהפרקליטות אמרה לפני חודש שזה משפט השוחד הגדול ביותר מאז קום המדינה... שקל אחד הרי, לפי הכרעת הדין, לא קיבלתי לכיסי. שקל אחד גם השופט אומר, גם כסף שקיבלתי כהלוואה - החזרתי. החזרתי הלוואה גם לפני שנפתחה חקירה. נרדפי על לא עוול בכפי במשך שמונה שנים . לאורך כל הדרך זעקתי שאני חף מפשע. הוטחו כנגדי האשמות חסרות שחר על כך שקנו לי דירה, שקיבלתי 200 אלף דולר ומשכורת חודשית של כמה עשרות אלפי דולרים".

 

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, שהגיע לבית המשפט אמר: "אתמול בלילה אמרתי לו שאני חש צורך יחד עם חבריי לבוא בשעות אלו להיות עמו. האמת שהוא העדיף שלא, אבל בכל זאת העדפתי להגיע, כי בשעות כאלה צריך להיות לידו".

 

נציגת הפרקליטות במשפט, עו"ד אורית ליטמן, אמרה לאחר מתן גזר הדין: "בית המשפט המחוזי קבע שיש קלון בעבירות שביצע ח"כ שלמה בניזרי. בעונש ביטא בית המשפט את החומרה שהוא רואה במעשים האלה. אנחנו סברנו שיש להטיל על ח"כ בניזרי עונש חומר בהרבה - שבע שנות מאסר, זאת נוכח הממצאים שנקבעו בהכרעת הדין על עבירות חמורות ביותר. גם בגזר הדין נכתבו מילים מאוד חמורות על מעשים חמורים שנעשו, מעשים שלט יסולחו. אנחנו נקרא את גזר הדין לעומק, ונחליט על צעדינו בהמשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי. אערער לעליון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים