שתף קטע נבחר

ח"כ נסים זאב: לשנות את שיטת המשפט

בעקבות עונש המאסר שנגזר על ח"כ שלמה בניזרי, קורא חברו למפלגה, ח"כ נסים זאב, לשנות את שיטת המשפט בישראל: "אם היה חבר מושבעים, הוא היה זוכה לזיכוי מוחלט"

במערכת הפוליטית קיבלו בתחושה מעורבת את גזר דינו של שלמה בניזרי מש"ס. חברו של בניזרי למפלגה, ניסים זאב, הביע אכזבה, ואמר כי "הגיע הזמן לשנות את שיטת המשפט בישראל. הרשיעו פה איש תם וישר בגלל עדות של איש לא אמין".

 

לדברי זאב, "אני מקווה שבערעור בניזרי ייצא זכאי, בפרט לאחר שהתברר שהאישומים המרכזיים שהיו כנגדו נהפכו להיות לא רלוונטים ולא נכונים. אני מאמין שעונש המאסר שהוטל על בניזרי לכל הפחות יופחת בערכאת הערעור. אני בטוח שאם היה חבר מושבעים במשפט כזה, הוא היה זוכה לזיכוי מוחלט". 


מקבל תמיכה מחברים. בניזרי בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן)

 

גם יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, יצא להגנתו של חבר הכנסת המורשע, ואמר: "אני מתפלל להצלחתו בערעור ומאמין בחפותו. בשעה קשה זו של חבר, ביקשתי לחזקו ולהיות עימו בבית המשפט. כולנו תפילה שבתום הערעור ההחלטה תתהפך על פיה".

 

לעומתו, ח"כ רן כהן (מרצ) אמר כי "קצת לאט וקצת מעט, אבל מערכת המשפט סוף סוף עשתה היום צעד חשוב של צדק ושל חיזוק אמון הציבור בה‬". יו"ר

השדולה בכנסת למאבק בשחיתות, ח"כ אריה אלדד, אמר כי "השדולה מביעה את צערה על כך שח"כ בניזרי חיכה שהשופט יאמר שיש קלון במעשיו ולא התפטר בעצמו ישר לאחר ההרשעה. אסור שבכנסת ישראל יכהן אפילו יום אחד מישהו שהורשע בעבירות מסוג זה שהורשע בהן ח"כ בניזרי".  

 

בית משפט המחוזי בירושלים גזר בצהריים שנה וחצי מאסר בפועל על בניזרי מש"ס, שהורשע בקבלת שוחד, וכן קבע כי יש בעבירותיו קלון. על בניזרי הוטל עונש קל יחסית, לאחר שהתביעה דרשה להטיל עליו עונש של שבע שנות מאסר בפועל וקנס כספי גבוה. עם זאת, חבר הכנסת הצהיר כי בכוונתו לערער על גזר הדין, והוסיף: "הפרקליטות לאורך כל הדרך לחמה בי. לא נתנו אפילו לנהל משפט הוגן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
צעד חשוב של צדק
צילום: גיל יוחנן
צילום: זום 77
מקווה שייצא זכאי. ניסים זאב
צילום: זום 77
מאמין בחפותו. ישי
צילום: דניאל בראון – ג'יני
מומלצים