שתף קטע נבחר

למרות ההשעיה - בניזרי ימשיך לקבל שכר

למרות שהורשע בקבלת שוחד, ושהושעה מיידית מהכנסת, ימשיך שלמה בניזרי לקבל משכורת מהמדינה. במידה שערעורו יידחה, יקבל בניזרי מענק הסתגלות של כ-200 אלף שקלים, כמו גם פנסיה חודשית

לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים גזר בצהריים (יום א') שנה וחצי מאסר בפועל על ח"כ שלמה בניזרי מש"ס, שהורשע בקבלת שוחד, נכנס בניזרי לתקופת השעיה בשל הקלון שהוטל עליו. ההשעיה תישאר בתוקף עד לקבלת פסק דין סופי בערעור שצפוי בניזרי להגיש.

 

במידה וערעורו יידחה, יורחק בניזרי מהכנסת, וזאת כל עוד פסק הדין יינתן לפני תום הקדנציה הנוכחית של הכנסת ה-17, שאמורה להסתיים בנובמבר 2010.

 

בתקופת ההשעיה יופחת שכרו למשך ששת החודשים הראשונים למחצית סכום המשכורת החודשית, כלומר - 16,400 שקלים (ברוטו), כנהוג לגביי עובדי המדינה. לאחר ששת החודשים הוא ישוב לקבל את מלוא שכרו - כ-33,300 שקלים בחודש (ברוטו).

 

עם זאת, יאבד בניזרי במהלך תקופת ההשעיה את ההטבות המיוחדות לחברי הכנסת - רכב צמוד, החלק היחסי של תקציב הקשר עם הציבור, העומד על כ-68 אלף שקלים לשנה, אחזקת טלפון, עיתונים וכו'.

 

אם תיפסק כהונתו בכנסת יהיה זכאי בניזרי למענק הסתגלות בשווי שש משכורות חודשיות, המסתכמות לכ-200 אלף שקלים ולפנסיה חודשית, אך ללא ההטבות המגיעות לח"כ לשעבר דוגמת טלפונים ועיתונים חינם.

 

הפנסיה של בניזרי תחושב לפי 40% משכרו הנוכחי, העומד על כ-33,300 שקלים בחודש (ברוטו). בניזרי מכהן בכנסת משנת 1992. עד 1996 הוא צבר 16% (לפי 4% בשנה). מ1996- הוא צבר בניזרי עד כה 24% (לפי 2% בשנה).

 

זכויות פרישתו ימומשו, כאמור, רק אם ערעורו יידחה ובמידה שפסק הדין הסופי לא יינתן עד תום תקופת הכהונה הנוכחית של הכנסת, במידה ובניזרי לא ייבחר לתקופה נוספת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ימשיך לקבל שכר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים