שתף קטע נבחר

עורך הדין של בניזרי: מי אמר שיש קלון?

עו"ד משה אוסטידשר, המייצג את ח"כ שלמה בניזרי, טוען כי ההליך הדרוש להטלת קלון, לא נעשה בגזר הדין בעניינו. "מדובר בפרשנות משפטית שהפרקליטות מיהרה לפרסם בתקשורת, אך היא כלל לא ברורה מאליה", אמר

פרקליטיו של ח"כ שלמה בניזרי טוענים הערב (יום א') כי לאחר קריאת גזר הדין בעניינו - שנה וחצי מאסר וקביעת קלון - לא נכתב באופן חד משמעי אם אכן יש קלון בעבירותיו. לדבריהם, "מדובר בפרשנות משפטית שהפרקליטות מיהרה לפרסם בתקשורת, אך כלל אינה ברורה מאליה". בשעות הקרובות יתקיימו דיונים בין פרקליטיו של בניזרי לגורמים הרלוונטים.

 

 

בית משפט המחוזי בירושלים גזר בצהריים שנה וחצי מאסר בפועל על בניזרי מש"ס, שהורשע בקבלת שוחד, וכן קבע כי יש בעבירותיו קלון. על בניזרי הוטל עונש קל יחסית, לאחר שהתביעה דרשה להטיל עליו עונש של שבע שנות מאסר בפועל וקנס כספי גבוה. עם זאת, חבר הכנסת הצהיר כי בכוונתו לערער על גזר הדין, והוסיף: "הפרקליטות לאורך כל הדרך לחמה בי. לא נתנו אפילו לנהל משפט הוגן". 

 

בעניין הקלון קבע השופט יעקב צבן כי "העבירות שעבר בניזרי אינן מקריות והן נפרשו על-פני מספר שנים, ונעברו על-ידי מי שנשא בכהונה רמה, רבת השפעה המחייבת ניקיון כפיים ושיקול דעת עו"ד משה אוסטידשר, המייצג את בניזרי, אמר ל-ynet כי עבירות שוחד מחייבות בקשה מפורשת של הפרקליטות לקלון, והחלטה מפורשת של בית המשפט. "בית המשפט התבקש על-ידי הפרקליטות לקבוע שיש קלון, אך בית המשפט לא קבע זאת. לכן, אין החלטה לגבי הקלון ומבחינתנו - אין קלון".

 

אוסטידשר האשים את הפרקליטות כי "לנוכח הבלון הגדול שהפרקליטות ניסתה ליצור והעבירות, שבהן רצו להאשים את בניזרי, הוכח לבסוף שהוא לא אשם בהן". עוד ציין כי הוא מערער על ההרשעה ועל העונש שנגזר על חבר הכנסת. לכן, התקבל עיכוב ביצוע העונש עד להכרעה בעניין הערעור.

 

"לא שמחים על גזר הדין"

למרות שהעונש שנגזר על בניזרי נחשב לקל יחסית, בהתחשב למספר העבירות שיוחסו לו על ידי התביעה, גורמים בסביבתו לא מרוצים מהחלטת בית המשפט. "אנחנו לא צריכים לשמוח בכלל, ואנחנו מאוד מאוכזבים", אמרו. 

 

לדברי עו"ד אוסטידשר, "הערעור יתבסס על העובדה שבית המשפט לא קיבל את גרסתו של הקבלן משה סלע בכל הנוגע לעבירות החמורות, אך בד בבד

כן קיבל את גרסתו כאשר היה מדובר בעבירות יותר קלות. "בית המשפט זיכה את בניזרי מעבירות חמורות יותר, כמו קניית דירה עבורו על ידי הקבלן משה סלע וקבלת 200 אלף דולר מסלע, בתמורה למתן אישורים לעובדים זרים. זאת, לאחר שקבע בית המשפט כי סלע אינו דובר אמת.

 

"והנה, הוא האמין וקיבל את גרסתו לגביי העבירות היותר קלות בכתב האישום: ניסיון להטיית מכרז וקבלת שוחד של 80 אלף שקלים. גם בית המשפט אמר והודה שבניזרי החזיר את אותו הכסף לפני חקירת המשטרה. איך אפשר לא להאמין לעדויות של סלע בדבר העבירות החמורות מצד אחד, ומצד שני להאמין לו לגבי כל שאר הדברים הפחות חמורים?" שאל אוסטידשר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי. מערער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים