שתף קטע נבחר

מדוע שרי קדימה מתנגדים למשאל באינטרנט?

בכירים בקדימה ובראשם יועצה של שרת החוץ לבני מתנגדים למשאל אינטרנטי, שאמור לדרג את אנשי המפלגה. באתר "יאללה קדימה", שמארגן את המשאל טוענים שלבני מפחדת להפסיד

המאבק הפוליטי החם במפלגת "קדימה", לא מתנהל בימים אלה בסניפים ברחבי הארץ, אלא דווקא באינטרנט. היועצים הפוליטיים של שרי קדימה מאיר שטרית, רוני בר-און, ציפי לבני, זאב בוים, יעקב אדרי ושאול מופז הודיעו הערב (יום ב') כי לא ישתפו פעולה עם סקר באתר הלא-רשמי "יאללה קדימה".

 

החלטתם נפלה בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי של קדימה, עו"ד איתן הברמן, הקובעת כי הסקר "אינו חוקי". הם חתמו על מסמך הקובע כי "בשל הצורך להימנע מפלגנות במפלגה ולהשקיע את מרב הכוחות בבחירות המוניציפאליות, ובגלל השאלות החוקיות, אנחנו לא נשתף פעולה עם הסקר". 

 

היועצים דנו באפשרות להחרים את המשאל ולא להשתתף בו. את המהלך הוביל אלי ידיד, יועצה הפוליטי של לבני. באתר טוענים כי לבני פשוט פחדה להפסיד.

 

היועץ המשפטי של קדימה כתב בחוות דעת, שהעביר למטה המפלגה: "כבר לפני זמן רב גילינו את דעתנו כי מאגר מתפקדי קדימה הוא מאגר נתונים המחזיק מידע רגיש. הוא כולל נתונים על דעותיו של אדם, ואין לעשות שימוש במאגר אלא לטעם שלשמו הוא הוקם, ובדרך שנקבע בנהלי המפלגה. נראה לנו, כי הפעילות שתוארה בפנינו, איננה כדין".

 

המשאל האינטרנטי, שאמור להיערך בחודש הקרוב, יאפשר ל-55 אלף מתפקדי קדימה לענות על שלוש שאלות, שנועדו כדי לדרג את בכירי המפלגה. במשאל דומה שנערך בשנה שעבר הגיעה שרת החוץ למקום השישי, אולם מקורביה אומרים כי "היא לא עשתה שום דבר כדי לגרום לאנשים שלה להצביע. לבני לא מתכוונת להתפשר על שלטון החוק וההגיון אומר, שבמצבה היום היא תדורג אוטומטית במקום יותר גבוה מבשנה שעברה".

 

מנהלי "יאללה קדימה", אמרו בתגובה כי הם קיבלו את רשימת המתפקדים מלשכות השרים וכי בכוונתם לבצע את המשאל "גם אם שרת החוץ חוששת להגיע למקום נמוך בדירוג ומפגיעה במעמדה".

 

לפני כחודש,

 נסגר בקדימה מפקד ביניים לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שייערכו בחודש נובמבר. במפקד גויסו כ-30 אלף מתפקדים, אולם לבני ואנשיה לא השקיעו מאמצים גדולים מדי כדי לצרף חברים חדשים.

 

בקדימה מעריכים שלבני חוששת, שלנוכח המפקד הדל שערכה, תוצאות המשאל באינטרנט יציגו אותה כמועמדת שאינה זוכה לתמיכה רחבה. בינתיים, לא מעט מבכירי קדימה הכינו את פעיליהם לקראת המשאל מחשש שהפסד יביא לירידה במעמדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתנגדת למשאל. לבני
צילום: AFP
מומלצים