שתף קטע נבחר

חברון: משתף פעולה עם ישראל יוצא להורג

בית הדין הצבאי בחברון גזר עונש מוות על עימאד סעאד, איש ביטחון פלסטיני שעזר לישראל לחסל מבוקשים. "זו תהיה דוגמה לאלה שמוכרים את מולדתם ועמם", אמר מפקד כוחות הביטחון הפלסטינים בחברון

משת"פים על הכוונת של הרשות הפלסטינית. בית דין צבאי בחברון גזר היום (ב') עונש מוות, על עימאד סעאד (25), איש ביטחון פלסטיני, ששיתף פעולה עם ישראל. האיש שלטענת הפלסטינים, סייע לישראל להרוג קבוצת מבוקשים יוצא להורג ביריה.

 

בית הדין קבע כי האיש היה שותף ברשת שהפעילה ישראל באזור הכפר יאטה. הרשת סייעה לישראל לחסל ארבעה מבוקשים, לעצור רבים אחרים ולהרוס בית. בקלטת וידאו, שתיעדה את החלטת השופטים הודה סעאד בשיתוף הפעולה וביקש מבית המשפט להתחשב בכך שהוא המפרנס העיקרי במשפחתו. זו הפעם הראשונה מזה שבע שנים בה אמורה להתבצע הוצאה להורג, בעקבות שיתוף פעולה עם ישראל

 

"זו תהיה דוגמה לאלה, שמוכרים את מולדתם ואת עמם", אמר  מפקד כוחות הביטחון הפלסטינים באזור חברון, סמי סטאידי. גזר הדין הוא אומנם סופי, אך ידוע כי במקרים קודמים ביטלו הפלסטינים הוצאות להורג. סעאד נעצר באוגוסט בשנה שעברה, בעוד שהחשוד העיקרי ברשת, קרוב משפחתו, הצליח לברוח לישראל.

 

בתגובה לגזר דין קרא ארגון "בצלם" ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לא לתת את האישור הנדרש, לביצוע גזר דין המוות. הארגון קרא גם לרשות הפלסטינית לבטל את עונש המות באופן כללי.  

 

הרשות הפלסטינית במקביל, הודיעה כי מנגנוני הביטחון שלה הצליחו לחשוף חוליה של החמאס ומצבור גדול של כלי נשק בבית לחם. ראשי המודיעין הכללי הפלסטיני בעיר טענו כי מספר חשודים נעצרו בפרשה.

 

בית לחם נערכת לקיים בחודש הבא ועידה בינלאומית תחת הכותרת "ועידת פלסטין להשקעות", במסגרתה מקווים ברשות הפלסטינית לגייס סכומי כסף גדולים לשיקום הכלכלה המקומית. אנשי הביטחון הפלסטינים טענו היום בבית לחם כי מטרת הרשת וכלי הנשק, היתה לערער את היציבות באזור בית לחם לקראת הוועידה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים פלסטינים בחברון. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים