שתף קטע נבחר

מחירי הדלק יועלו ב-4.61%

ליטר בנזין אוקטן 95 יעלה מהלילה שבין יום רביעי ליום חמישי 6.58 שקלים בתחנת שירות עצמי. בנזין אוקטן 96 יעלה 6.60 שקלים מדובר בשיא של כל הזמנים במחיר הדלק

מחירי הדלק לצרכן בתחנות התדלוק יועלו מחר (ד') בחצות (הלילה שבין יום רביעי ליום חמישי). מחיר הבנזין 95 אוקטן נטול העופרת, בשירות עצמי, כולל מע"מ לצרכן הסופי יעמוד ב-1 במאי על  6.58 שקל לליטר, לעומת 6.29 שקל לליטר כיום. מדובר בעלייה של 4.61% לעומת המחיר הנוכחי ובשיא של כל הזמנים במחיר הדלק בישראל.  

 

מחיר בנזין 96 אוקטן יהיה 6.60 שקל לליטר, לעומת 6.31 שקל לליטר כיום, עלייה של 4.6% לעומת המחיר הנוכחי.

עמלת תדלוק במשאבה המיועדת לתדלוק על ידי עובד תחנת התדלוק כולל מע"מ, תהיה 0.12 שקל לליטר. ליטר בנזין אוקטן 95 במשאבה עם מתדלק יהיה, איפה, 6.70 שקלים, עלייה של 4.52% לעומת המחיר כיום.

 

מחיר ליטר בנזין אוקטן 95 באילת יהיה 5.71 שקלים, עלייה של 4.58% לעומת המחיר הנוכחי.

 

התייקרות עולמית

מחירי הדלק נקבעים מדי חודש בידי הממונה על הדלק במשרד התשתיות. המחיר נקבע בהתאם למחירי הדלק בשוק החופשי באיטליה ובדרום צרפת ב-5 ימי העבודה האחרונים של החודש. מחיר הדלק באירופה מושפע ישירות ממחירי הנפט.

 

חולשת הדולר, הצריכה הגוברת מהמדינות המתפתחות וכן חששות מפגיעה בהספקה על רקע חבלות בצינורות הנפט בניגריה, והתגברות המתיחות בין המערב לאירן סביב נושא הגרעין, פועלים את פעולתם. עליית מחיר החוזים העתידיים על הנפט, שנשק למחיר של 120 דולר לחבית, מגיעה לפתחנו, ותרם להחלטה  להתייקרות מחיר הבנזין לרכב, כשההערכות הן שעוד היד נטויה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים