שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה: ברק - אחד מהיו"רים הגרועים

"אם ברק ימשיך בהתנהלותו הפוליטית הנוכחית, הוא לא יגיע לראשות הממשלה, והקרב הפוליטי הבא יהיה בין אולמרט לנתניהו", כך חוששים בכירים במפלגה, יממה אחרי הישיבה האלימה והמבישה

יממה לאחר הישיבה האלימה במפלגת העבודה הרוחות ממשיכות לסעור. יושב ראש מפלגת העבודה, אהוד ברק, ניסה אתמול להרגיע את הרוחות ואמר לנוכחים "כך לא מתנהלת מפלגת שלטון", אך בכירים במפלגה אמרו אמש (יום ג') ל-ynet כי "אם ברק ימשיך בהתנהלותו הפוליטית הנוכחית, הוא לא יגיע לראשות הממשלה, והקרב הפוליטי הבא יהיה בין אולמרט לנתניהו".

 

הבכירים לא הסתפקו בכך, והוסיפו: "אהוד ברק הוא יושב ראש מפלגה גרוע. מן הגרועים שהיו לנו".

 

מתברר שיותר ויותר גורמים בעבודה - הן מקרב אנשי השטח והן מקרב הבכירים - טוענים כי ברק שבוי בידיהם של השרים בנימין בן אליעזר ושלום שמחון. לטענתם, שני השרים משפיעים על החלטותיו של ברק בתחום הפוליטי, מרחיקים אותו מכל מי שתמך בו בעבר ומונעים את התקרבותם של יריבים, שאותם אמור ברק לקרב אליו.

 

"אם המצב יימשך ככה, הוא יישאר רק עם שמחון ופואד", אמר גורם בעבודה, "הם מושכים אותו באף, ויחד עם התחושה של ברק שהוא יודע הכל יותר טוב מכולם - זה יוצר מצב רע מאוד במפלגה העבודה".

 

חלק מבכירי המפלגה התראיינו היום על מצבה של העבודה, אך מי שבלט בשתיקתו הרועמת היה המזכ"ל, ח"כ איתן כבל שסירב להתייחס לאירועי הישיבה אתמול. ההערכה היא שהשקט שגזר על עצמו המזכ"ל, הוא רמז עבה לקרע שנוצר בינו ובין היושב ראש - ולא בפעם הראשונה.

 

גורמים במפלגת העבודה שוחחו עם כבל ואמרו כי הוא נפגע מהתנהגותו של ברק, ומכך שסירב לתמוך בהצעתו לעמוד בראש ועדת הבחירות למוסדות המפלגה. עם זאת, לפי שעה נראה כי המזכ"ל "לא ישבור את הכלים", אולם בשיחות סגורות

הוא מדבר על עלבון ועל תחושה של תיסכול קשה. 

 

גורמים בעבודה שהשתתפו אתמול בישיבה היו מוכנים להישבע היום ששמעו את אחיו של המזכ"ל כבל, בועז, מתבטא במהלך הישיבה בחריפות יתרה נגד ברק. על פי אותם גורמים, כבל האח אמר שהוא מתבייש שתמך בברק - ואולם בשיחה עם ynet הכחיש בועז את הדברים.

 

נוכח המשבר ההולך ומעמיק במפלגת העבודה, רבים מהבכירים ואנשי השטח חשים מרמור ותיסכול מהתנהלות היושב ראש. עם זאת, הם מציינים כי לפי שעה "המזל הגדול של ברק הוא שכרגע אין לו אלטרנטיבה".


פורסם לראשונה 29/04/2008 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. "מושכים אותו באף"
צילום: דניאל בר און/ג'יני
מומלצים