שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רכבת ריסקה מכונית - אם ובנה ניצלו
  דפנה עטיה נסעה עם בנה הפעוט לגן, אך מסיבה שאינה ברורה פרצה את מחסום פסי הרכבת ונתקעה על הפסים. תצפיתן זיהה אותה והנחה את הנהג לבצע בלימת חירום. עטיה שילבה להילוך אחורי ובמזל רב נמנעה פגיעה חמורה יותר

  אסון גדול נמנע הבוקר (יום ד') בצומת דבירה שבדרום כשמכונית שבה נסעו אם ובנה בן השנה וחצי, פרצה את מחסום הרכבת ונתקעה על המסילה. ברגע האחרון הצליח נהג הרכבת להאט משמעותית את מהירות הנסיעה, והאם הצליחה בתושייתה לנסוע לאחור ולמנוע פגיעה במרכז המכונית. האם והבן סובלים מחבלות יבשות בלבד.

   

  המקרה אירע הבוקר בסביבות השעה 7:30. דפנה עטיה, תושבת מועצת להבים, יצאה מביתה עם בנה הפעוט בדרך לגן הילדים שבקיבוץ דביר הסמוך. כשהגיעו לצומת דבירה, מסיבה שאיננה ברורה בשלב זה, פרצה האם את זרוע מחסום הרכבת שנסגרה בדיוק באותם רגעים בשל הגעת רכבת.


  המכונית שנפגעה במפגש הרכבת (צילום: מוריס אדלר)

   

  בעודה ניצבת על המסילה, התקרבה הרכבת, שנסעה מקריית גת לכיוון באר שבע. תצפיתן של רכבת ישראל זיהה את פריצת המחסום, דיווח מיידית לנהג והורה לו להכריז על נוהל חירום, ולבלום את מהירות הנסיעה.

   

  עטיה שמעה את הרכבת מתקרבת לאזור ומנסה לבלום, וברגע האחרון שילבה את המכונית להילוך אחורי ולחצה על דוושת הגז. הרכבת החלה בבלימה, אולם בשל ההתרעה הקצרה, לא הצליחה לבלום באופן מלא והודות לכך שהאֵם נסעה לאחור - התנגשה הרכבת בחלקה הקדמי של המכונית ולא באזור דלתות הנוסעים.

   

  מעוצמת החבטה, נהדפה המכונית אל עמוד הרמזור של מסילת הרכבת ונעצרה. עטיה ובנה נפגעו קל מחבלות יבשות ופונו לקבלת טיפול בבית החולים, בעוד שהנזק למכונית היה רב.


  המכונית וזרוע המחסום (צילום: מוריס אדלר)

   

  "אם היא לא היתה זזה היא היתה נגמרת", אמר ל-ynet אהרון עטיה, בעלה של דפנה שהתקשה להתאושש מההלם אחרי שראה את הנזק שנגרם למכונית. "היא כנראה חלמה ולא זוכרת מה קרה, אבל כשהיא הבינה שהיא תקועה על המסילה, היא הצליחה לברוח לאחור והצילה את עצמה ואת הבן. 

   

  "כשהגעתי לשם היא היתה היסטרית ופרצה בבכי, כשהיא עומדת עם הילד מחוץ לרכב ומסתכלת על מה שיכול היה לקרות שם. זה בן הזקונים שלי, ועוד מטר הוא והיא לא היו בחיים, ולא היתה לי משפחה. אחרי בית החולים נלך לבית הכנסת,

  נאמר ברכת הגומל ונודה לאלוהים שהציל לי את המשפחה".

   

  מרכבת ישראל נמסר כי מדובר ברשלנות של נהגת המכונית, שפרצה את המחסום, שברה את הזרוע ונכנסה למסילה. ברכבת טענו כי פרט לנהגים שלא מצייתים לתמרורים, גם למשטרה אשם בתאונות המתרחשות במפגשי רכבת, זאת בשל אי-אכיפה. "מדי שנה רכבת ישראל מגישה עשרות תלונות על נהגים שפורצים מחסומים, מסכנים את חייהם ואת חיי הנוסעים ברכבת. ולמרות זאת, המשטרה לא אוכפת ולא מענישה את הנהגים", טענו שם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים