שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האלוף גלנט: לבדוק שוב את הרג המשפחה בעזה
  לאחר שממצאי הביניים של תחקיר צה"ל לא הצליחו לספק תמונה מלאה של התקרית בה נהרגו אם וארבעת ילדיה, הורה אלוף פיקוד הדרום לבצע השלמות בתחקיר. עם זאת, הממצאים שנאספו תומכים בגירסת צה"ל שבני המשפחה נהרגו מפיצוץ מטען חבלה שנשאו על גופם שני חמושים פלסטינים

  אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, הורה היום (ד') לשוב ולבדוק את הנסיבות שהובילו למות המשפחה הפלסטינית בבית חנון ביום שני, לאחר שממצאי הביניים לא הצליחו לספק תמונה מלאה של התקרית. הקצין הבודק, אלוף-משנה שי, הציג חלק מהממצאים, אך הוא התבקש לבצע השלמות. ככל הנראה הבדיקה הסופית תסתיים רק בסוף השבוע. 

   

  כמה שעות לאחר האירוע בו נהרגו אם וארבעת ילדיה הקטנים, פרסם צה"ל הודעה לפיה מותם של בני המשפחה לא נגרם כתוצאה ישירה של ירי ישראלי, אלא בעקבות חומרי נפץ או מטען חבלה שנשאו על גופם שני חמושים פלסטינים - אשר התפוצצו לאחר שנורו מכלי טיס של חיל האוויר. בצה"ל טענו כי פיצוץ המשנה גרם לקריסת המבנה בו שהו בני המשפחה הפלסטינית.

   

  בשל רגישות העניין הורה האלוף גלנט, יחד עם מפקד חיל האוויר האלוף אליעזר שקדי, לבחון את הנושא באופן יסודי שלב אחרי שלב. ביום שני בערב מונה אל"מ שי, איש חיל התותחנים, לבחון את האירוע - הן באמצעות סרטי וידאו שתיעדו את התקיפה והן באמצעות עדויות של לוחמי גבעתי ששהו באזור האירוע.

   

  הממצאים תמכו באופן עקרוני בגרסה של צה"ל, לפיה פיצוץ המשנה הוא זה שהביא לפגיעה בבני המשפחה. עם זאת, עדיין נותרו מספר שאלות בסוגיה זו וכייוון שמדובר בנושא מורכב עם השלכות רבות - ביקש האלוף גלנט למצות את הבדיקה עד תום.

   

  גורם צבאי הסביר כי על פניו מהעדויות שהצטברו עד כה יש אישור לכך כי בעת תקיפת חיל האוויר לא שהו אזרחים בקרבת החמושים. כמו כן נעשה שימוש בחימוש מדויק וזוהתה פגיעה ישירה: "בלחימה ברצועת עזה ישנו קושי רב לזהות מי חמוש ומי אזרח תמים. הקושי הזה מתעצם כשארגוני הטרור פועלים באופן מכוון באזורים בהם נמצאים אזרחים. בשנתיים האחרונות חיל האוויר ביצע פעילות מהפכנית, על מנת לצמצם פגיעות בחפים מפשע וממשיך לעשות זאת גם בתקופה זו אבל לא תמיד ישנן רק הצלחות".

   

  אותו גורם הסביר מדוע צה"ל ממשיך בתחקיר: "במקרה הזה אותו אנו ממשיכים לבדוק נפגעה משפחה, שזה דבר מצער - אך האחריות היא של ארגוני הטרור שלא בוחלים לפעול בסמוך למשפחה, בסמוך לילדים קטנים והם מסכנים אותם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הילדים שנהרגו בבית חנון
  צילום: AP
  צילום: ניב קלדרון
  האלוף גלנט. ביקש השלמות
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים