שתף קטע נבחר

אולמרט ייחקר בבהילות מחר במעונו

ראש הממשלה אהוד אולמרט ייחקר מחר בבוקר במעונו שבירושלים. היועץ המשפטי לממשלה הוציא אישור מיוחד לחקור את אולמרט בתוך 48 שעות. עדיין לא ידוע באיזו מהפרשות שנקשרו בשמו הוא עתיד להיחקר. לאחר שפורסם דבר החקירה הקפידו במשטרה באופן חריג לשמור על שתיקה, ונמנעו אפילו מלאשר את דבר קיומה

שתיקה לקראת החקירה. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ייחקר מחר (יום ו') במעונו בירושלים על-ידי חוקרי יאח"ה. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הוציא אישור מיוחד לחקור את אולמרט בתוך 48 שעות.

 

בלשכת ראש הממשלה אישרו הערב את הפרסום בעניין בערוץ 2 ואמרו כי רה"מ זומן לחקירה שאורכה שעה בלבד. "ראש הממשלה מתכוון לשתף פעולה באופן מלא עם אנשי אכיפת החוק, כפי שעשה בעבר. הוא משוכנע כי עם גילוי האמת במסגרת חקירת המשטרה יתפוגגו החשדות נגדו", נאמר בהודעה שפורסמה בנושא. 

  

בשלב זה, עדיין לא ידוע באיזו מהחקירות שבהן נקשר שמו של ראש הממשלה מדובר. בלשכת ראש הממשלה נמנעו תחילה מלהגיב על פרסום דבר החקירה. גם במשטרה נמנעו גורמים רשמיים מהתייחסות לדבר החקירה, זמן ארוך יחסית לאחר שכבר נודע על קיומה.

 

נגד אולמרט מתנהלות שלוש חקירות - בפרשת מרכז ההשקעות ובפרשת המינויים הפוליטיים ברשות לעסקים קטנים. שתי הפרשות קשורות לתקופה בה כיהן אולמרט כשר התמ"ת. החקירה בפרשת המינויים הפוליטיים במרכז לעסקים קטנים נפתחת לאור דו"ח מבקר המדינה ש"זיהה חשדות לפלילים". בדו"ח המבקר נמתחה ביקורת חריפה על אולמרט, בעת שכיהן כשר התמ"ת מטעם הליכוד, וכן על מנכ"ל משרדו דאז, רענן דינור.

 

חקירה נוספת התנהלה בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, בעקבות חשדות לפיהם הוא פעל בניגוד לחוק במטרה להיטיב עם שניים מידידיו, דניאל אברמס ופרנק לואי, כך שידם תהיה על העליונה במכרז לרכישת הבנק. בחקירה זו הוחלט במשטרה כי אין די ראיות נגד ראש הממשלה.

חקירה נוספת מתנהלת נגד אולמרט בפרשת הבית בכרמיה, שם, על פי החשד, רכש ראש הממשלה דירה בהנחה משמעותית בתמורה לסיוע בהאצת הפרויקט.

 

אולמרט נחקר פעמיים במהלך חודש אוקטובר אשתקד. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בראשותו של תת-ניצב שלומי איילון, הגיעו ב-10 באוקטובר למעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים. חקירתו של ראש הממשלה בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי נמשכה כארבע שעות. יומיים קודם לכן הוא נחקר בפעם הראשונה.


פורסם לראשונה 01/05/2008 20:27

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. עוד חקירה
צילום: AFP
מומלצים