שתף קטע נבחר

אולמרט נחקר במשך שעה וחצי במעונו בירושלים

ראש הממשלה נחקר על-ידי ראש יאח"ה ואנשיו בחשד למעורבות בפרשה חדשה, שהתרחשה לפני תחילת כהונתו של אולמרט. ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, נחקרה השבוע באותה הפרשה

התפתחות בפרשת אולמרט: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נחקר הבוקר (יום ו') באזהרה במשך כשעה וחצי בנוגע לחשדות חדשים שעלו לאחרונה במשטרה, וקשורים לפרשה שאירעה לפני שנבחר לראשות הממשלה. בנוסף, הותר לפרסום כי מנהלת לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, נחקרה אף היא בפרשה.

 

 

בשעה 10:00 בבוקר הגיעו למעונו של ראש הממשלה ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב שלומי איילון, ועמו שני חוקרים נוספים. הם הכינו מספר מצומצם של שאלות לראש הממשלה. הם יצאו משם ב-11:30 לערך.


מכוניות החוקרים, הבוקר ליד בית רה"מ (צילום: גיל יוחנן)

 

לפי דיווח ב"ידיעות אחרונות", אולמרט חשוד שקיבל שוחד במזומן מאיש עסקים אמריקני הפועל בישראל. ככל הידוע, הפרשה החדשה אינה קשורה ישירות לאחת הפרשות הקודמות בהן נחקר אולמרט, אך התגלתה במהלך חקירת אחת מפרשות אלה. 

 

שולה זקן, ששימשה ראש לשכתו של אולמרט, נחקרה ביום שלישי במשך כמה שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים, בחשד למעורבות באותה הפרשה. שמה נקשר בעוד פרשות - בין היתר נתפסו במחשבה תכתובות מחשב, הנוגעות למינויים הפוליטיים לכאורה במשרד התמ"ת. החקירה בפרשת המינויים הפוליטיים במרכז לעסקים קטנים נפתחת בעקבות דו"ח מבקר המדינה ש"זיהה חשדות לפלילים", ושמתח ביקורת חריפה על אולמרט, בעת שכיהן כשר התמ"ת מטעם הליכוד, וכן על מנכ"ל משרדו דאז, רענן דינור.

 

אולמרט: אשתף פעולה עם החוקרים

שמה של זקן נקשר גם לפרשת רשות המסים, שהתפוצצה ב-2 בינואר 2007, כאשר היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטה על ביתה ועל ביתם של בכירים ברשות המסים וחשודים נוספים. לטענת המשטרה - אנשי עסקים פרטיים בעלי עניין בפעילות רשות המסים, הפעילו השפעתם לשם "קניית" מינויים של בעלי תפקידים שונים ברשות המסים, כולל למשרות בכירות ברשות. 

 

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הוציא אישור מיוחד לחקור את אולמרט בתוך 48 שעות. מלשכת ראש הממשלה מסרו אמש כי "ראש הממשלה מתכוון לשתף פעולה באופן מלא עם אנשי אכיפת החוק, כפי שעשה בעבר. הוא משוכנע כי עם גילוי האמת במסגרת חקירת המשטרה יתפוגגו החשדות נגדו". 

 

נגד אולמרט מתנהלת גם חקירה בפרשת מכירת הבית בכרמיה, שם, על פי החשד, רכש ראש הממשלה דירה בהנחה משמעותית בתמורה לסיוע בהאצת הפרויקט. חקירה נוספת התנהלה בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, בעקבות חשדות לפיהם הוא פעל בניגוד לחוק במטרה להיטיב עם שניים מידידיו, דניאל אברמס ופרנק לואי, כך שידם תהיה על העליונה במכרז לרכישת הבנק. בחקירה זו הוחלט במשטרה כי אין די ראיות נגד ראש הממשלה. 


פורסם לראשונה 02/05/2008 05:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד חקירה. אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: ניב קלדרון
גם היא נחקרה. שולה זקן
צילום: ניב קלדרון
מומלצים