שתף קטע נבחר

מזוז מבהיר: לא נשקלת השעיית ראש הממשלה

משרד המשפטים הגיב הערב לשלל הפרסומים בדבר חומרת הפרשה החדשה והאפשרות כי ראש הממשלה ישעה עצמו בשל חומרת החשדות. "הנושא לא עלה, לא נידון ולא אוזכר בשום דיון במשרד המשפטים, לא במישרין ולא בעקיפין", נאמר בהודעה שפרסם. ראש הממשלה עתיד להיחקר פעם נוספת בקרוב

אין דיון על הדרישה שראש הממשלה ישעה עצמו. כך הבהיר הערב (שבת) משרד המשפטים בהודעה מיוחדת שפרסם. כזכור, נחקר אתמול בבוקר ראש הממשלה בפרשה חדשה. לאחר החקירה מיהרו החוקרים למשרדי הפרקליטות להתייעצות מיוחדת.

 

בהודעה שפרסם היועץ מזוז בשיתוף עם פרקליט המדינה, משה לדור, נאמר: "בעקבות פירסומים שמהם משתמע כאילו במשרד המשפטים ננקטה עמדה כלשהי על המשך כהונתו של רה"מ בעקבות החקירה החדשה נגדו, מבקשים להבהיר כי הנושא לא עלה, לא נידון ולא אוזכר בשום דיון במשרד המשפטים, לא במישרין ולא בעקיפין, וממילא לא ננקטה עמדה בנושא זה בשלב כל כך מוקדם".


החוקרים בצאתם מההתייעצות במשרד המשפטים, אתמול (צילום: גיל יוחנן)

 

במקביל לדברים, נודע כי ראש הממשלה צפוי להיחקר בקרוב פעם נוספת בפרשה החדשה. יש לציין כי בדרך כלל, כשיש חשדות נגד אישיות בכירה - קודם כל אוספים חומר ומתנהלת חקירה במשך תקופה מסויימת - רק בסופה מגיעים לחקור את אותה אישיות. בחקירה הנוכחית התהליך התרחש באופן הפוך למקובל, שכן בשלב מוקדם מאוד הגיעו לחקירת ראש ממשלה. כעת, סביר שיתעוררו שאלות נוספות שיצריכו חקירה שנייה בפרשה.

 

קודם להודעתו של מזוז פרסם שותפו הבכיר של אולמרט בקואליציה, יו"ר העבודה אהוד ברק, הודעה שבה איחל לראש הממשלה "לצאת מחקירתו החדשה ללא רבב". ברק ביקש להכחיש בהודעתו שמועות וטענות במערכת הפוליטית, לפיהן קיים התייעצויות עם מקורביו לאחר היוודע דבר החקירה.

 

הודעת היועץ מזוז התפרסמה לאחר שורת פרסומים בסוף השבוע, לפיהם טענו גורמים משפטיים בכירים כי ראש הממשלה ניצב בפני חשדות כבדים במיוחד. "החקירה מציבה את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במצב בעייתי" אמר ל-ynet גורם משפטי בכיר בסוף השבוע.

 

עוד אמר הגורם המשפטי כי "אם החשדות יתבררו כנכונים או שיימצא בסיס ראייתי מוצק - ספק אם ראש הממשלה יוכל להמשיך לכהן בתפקידו". גורמים אחרים, המעורים בפרטי המקרה, אמרו ל-ynet בעקבות ההתפתחות החקירה כי "מדובר בפרשה חמורה ובהתפתחות דרמטית".

   

הפרשה החדשה המשיכה לעורר גלים במערכת הפוליטית גם היום. שר הביטחון לשעבר בממשלת אולמרט, ח"כ עמיר פרץ, אמר כי פוליטיקאים לא צריכים להתערב בחקירה. "אל לנו ללבות את הלהבות שיגרמו לחוקרים

לרצות להביא תשובות במהירות. עלינו להשאיר את המלאכה בידי האנשים שעוסקים בה, ועל הפוליטקאים לשמור על שתיקה בכל הקשור לחקירה הזאת", אמר פרץ באירוע "שבתרבות" שהתקיים בבאר שבע.

  

פרץ, שזכה לתמיכה חמה מצד אולמרט בזמן פרסום מסקנות ועדת וינוגרד, הוסיף: "עלינו להמתין בסבלנות ולראות אם יש משהו בחקירה נגד ראש הממשלה, ולא לפעול מייד. פוליטיקאים מהימין ומהשמאל אינם צריכים להביע דעה בנושא עד שפרטי החקירה יהיו ידועים לכלל הציבור".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אבירם זינו, אפרת וייס ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבהיר. מזוז
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. לא שוקלים השעייה
צילום: רויטרס
מומלצים