שתף קטע נבחר

איראן בונה מערך תקשורת עצמאי לחיזבאללה

שר התקשורת הלבנוני, מרואן חמאדה, מגלה בראיון לעיתון "א-שרק אל-אווסט" כי איראן מרשתת עבור חיזבאללה את לבנון בקווי תקשורת נפרדים, שייאפשרו לארגון להאזין למי שהוא רוצה בתוך לבנון

"איראן בונה מערך האזנה עבור חיזבאללה". כך מאשים היום (א') שר התקשורת הלבנוני, מרואן חמאדה. בדברים שמסר לעיתון "א-שרק אל אווסט" היוצא לאור בלונדון, גילה חמאדה כי הגוף האיראני שמסייע לחיזבאללה לשקם את תשתיותיה בעקבות המלחמה בונה עבורה גם מערך תקשורת וקווי טלפון נפרדים הכוללים את רוב שטחה של לבנון. לדבריו, מערך זה עשוי לסייע לחיזבאללה להאזין לכל מי שתרצה בתוך לבנון.

 

השר חמאדה אמר כי בכוונתו להעלות את הנושא לדיון בישיבת הממשלה הלבנונית הקרובה וכי לבנון עשויה לפנות בנושא לליגה הערבית ולמועצת הביטחון. העיתון גם משרטט מפה ובה נראים קווי התקשורת החדשים של חיזבאללה הנבנים באזור ביירות, בקעת הלבנון, דרום לבנון, ואף באזורים בעלי רוב נוצרי.

 

מנהיג הדרוזים בלבנון, ואליד ג'ונבלאט, התייחס למפה זו במסיבת עיתונאים: "מפת התקשורת של חיזבאללה נמתחת לכל אורכה של המולדת הלבנונית ומעידה כיצד תיראה בהמשך מדינת חיזבאללה. קווי התקשורת מקשרים בין ביירות, דרום לבנון, הבקעה המערבית ואזור ג'זין ובעלבק. יש גם קווים המקשרים עם סוריה, בנוסף לקו העובר בין כסרוואן וג'ביל (אזור המאוכלס ברובו בנוצרים - ר"נ), וזאת מבלי לדבר על דברים שאיננו יודעים עליהם, זאת משום שמדינת חיזבאללה אוסרת עלינו להכיר, לשלוט או להחליט על שטחנו בלבנון. כל זאת בשם ההתנגדות".

 

חיזבאללה בונה מזה תקופה מערך תקשורת נפרד כדי למנוע האזנות של גורם חיצוני. שר התקשורת חמאדה כבר העביר לעיון הממשלה סקירה כוללת על הקמת רשת התקשורת שעליה שוקדים בחיזבאללה. לדבריו פעולות אלה מנוגדות לחוק בלבנון, משום שהן מנצלות את משאביה בשטחה של לבנון בניגוד לאינטרס הכללי.

 

כשנשאל חמאדה כיצד הוא מגיב לטענת חיזבאללה כי רשת התקשורת הזו מוקמת כדי להגן על ביטחון אנשיה מפני האזנות של גורם חיצוני, השיב: "הם רוצים לקשור את עצמם עם כל המיליציות האיראניות והסוריות והם רוצים להאזין לכולם. ביטחון ההתנגדות הוא בראש מעייננו, אולם גם הביטחון של לבנון והלבנונים הוא דבר שלא ניתן לפגוע בו". לפני חודש דווח על כך שהאיראנים בונים לסוריה מערכת האזנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים