שתף קטע נבחר

מחווה לברק: המתנחלים פינו שני קרוואנים

המתנחלים הזיזו שני קרוואנים שהוצבו מחוץ לבית יתיר שבדרום הר חברון לתוך שטח ההתנחלות, בתמורה לאישור בנייה של עשרות יחידות דיור שקיבלו ממשרד הביטחון. בכיר במועצת יש"ע: "ברק צריך להראות שהוא מספק את הסחורה, אנחנו גם יודעים להזיז קרוואנים לכיוון השני"

המתנחלים פינו שני קרוואנים שהוצבו סמוך לבית יתיר שבדרום הר חברון. הקרוואנים הוזזו הבוקר (יום א') באופן עצמאי במסגרת המחוות של המתנחלים למשרד הביטחון. גורם בכיר במועצת יש"ע אמר ל-ynet: "שר הביטחון צריך להראות שהוא מספק את הסחורה, ואם לא - כפי שאנחנו יודעים להזיז קרוואנים לכיוון אחד, אנחנו גם יודעים להזיז לכיוון השני".

 

הקרוואנים שהיו מחוץ לבית יתיר הוזזו לתוך שטח ההתנחלות. מדובר בצעד שלישי של המתנחלים כחלק מסדרה של מחוות בנושא המאחזים הלא-חוקיים. לאחרונה הוזז קרוואן בודד שהיה סמוך לעפרה וכעבור זמן קצר הוזזו שלושה קרוואנים אל תוך היישוב מבוא חורון.

 

דובר בית יתיר, משה הגר, אמר: "הקרוואנים היו בשטח חוות הלולים של המושב והיו מיועדים למטרת שמירה מפני גניבות בלולים. מאחר שעשו את גדר ההפרדה, אין צורך בשמירה על הלולים, ולכן הם הוזזו. לנערים נמצא מקום מגורים אחר בתוך המושב".

 

תמורת המחוות הללו אישר משרד הביטחון בנייתן של עשרות יחידות דיור ביהודה ושומרון. כך לדוגמא, מבוא חורון קיבלה אישור לבנות, בין היתר, שכונה חדשה ובבית יתיר ובאזור הר חברון אושרו גם עשרות יחידות דיור, כמו גם בצפון השומרון.

 

גורמים במועצת יש"ע אמרו ל-ynet כי בשלב זה לא מתוכננות מחוות נוספות. בנוסף, מדווחים הגורמים כי אין כל חדש בשיחות המתקיימות בין נציגי מועצת יש"ע למשרד הביטחון. ההערכה היא שרק לאחר יום העצמאות יתחיל דיאלוג אמיתי.

 

מתנועת נאמני ארץ ישראל, המתנגדים למחוות של מועצת יש"ע, נמסר בתגובה להזזת הקרוואנים: "זה השי של זמביש (זאב חבר) לממשלת ישראל לשנת ה-60 למדינה".

 

בתוך כך, לפנות בוקר הגיעו אנשי המינהל האזרחי והמשטרה למאחז חזון דוד שבחברון והרסו פעם נוספת את הקרוואן המשמש בית כנסת במקום. בתגובה אמרו המתפללים: "אנו מבטיחים לשוב ולבנות מחדש את בית הכנסת שנהרס הלילה, הוא ייבנה בפעם ה-31 בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרוואנים בהתנחלות. ארכיון
מומלצים