שתף קטע נבחר

העניינים לא כרגיל: אולמרט ביטל ראיונות חג

למרות ניסיונותיו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשדר עסקים כרגיל, קשה להסתיר את האווירה המתוחה בלשכתו. הוא החליט לבטל את ראיונות החג ל-ynet ולרשתות הרדיו. בכירים בלשכה: "הדבר החמור הוא שצו איסור הפרסום מונע מאיתנו לפרסם את גרסתנו. זה לא חמור כמו פרשת העמותות של ברק"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, השתדל מאוד לשדר הבוקר עסקים כרגיל, ואפילו דיבר על ניצחונה של מכבי תל-אביב. אבל העניינים אינם כרגיל, ועל כך תעיד העובדה שהוא ביטל את ראיון החג שהיה אמור לתת מחר (יום ב') ל-ynet, קול ישראל וגלי צה"ל. בלשכתו חששו שהראיון יעסוק בעיקר בחשדות נגדו, שתוכנם נאסר כרגע בפרסום.

 

פתיחת ישיבת הממשלה התעכבה בכ-15 דקות ואולמרט קיים פגישות עם מקורביו, בהם שרים בכירים כמו המשנה לראש הממשלה, חיים רמון. בין היתר דן אולמרט עם מקורביו בקיום הראיון, ובסופו של דבר, הוחלט לשוחח עם עיתונאים רק לקראת שבועות.

 

בפתח ישיבת הממשלה, התייחס אולמרט לפרשה החדשה: "ביום רביעי שעבר פנתה אליי משטרת ישראל וביקשה לקיים חקירה קצרה. נעניתי מיד וביום שישי פיניתי את לוח הזמנים שלי למשך כשעה. החוקרים נהגו בצורה מכובדת וראויה. לצערי, בנסיבות שאינן תלויות בי, שוטף את הארץ גל של שמועות בנושא החקירה. אני מבטיח שכשהדברים יתבררו לאשורם על-ידי הרשויות המוסמכות, הדברים יוצבו בפרופורציה הנכונה ובהקשר הנכון והמדויק שלהם, וזה ישים קץ לשמועות. עד אז יש לנו סדר יום לאומי ויש לי סדר יום כראש ממשלת ישראל".

 

מלבד ישיבת הממשלה, המשיך אולמרט בסדר יומו הרגיל, הכולל דיונים ופגישות. הוא ממשיך בין השאר לקיים התייעצויות מדיניות הנוגעות לביקורה של מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, שעמה נועד אמש וייוועד מחר בבוקר. הערב ייפגש בלשכתו עם נאווה ברק וידליק את הנורה האחרונה בדגל של עמותת על"ם, המטפלת בבני נוער בסיכון.

 

"זה לא חמור כמו העמותות של ברק"

בלשכת ראש הממשלה, האווירה מתוחה מאוד. התחושה שלהם היא שבחקירה הזו הוכה אולמרט קשות. לדברי אחד הגורמים בלשכה, היה צפוי להתפרסם בימים הקרובים סקר, שבו עברה קדימה לראשונה את מפלגת העבודה. "ואז בא הבום הזה ודרדר את הכל בחזרה אחורה. החמור הוא שאי אפשר גם לשדר החוצה את הגרסה של ראש הממשלה לחשדות הזדוניות והמרושעות שהוטחו בו מפאת צו איסור הפרסום", אמרו בכירים בלשכה.

 

"זה פוגע מאוד ומעיב על העבודה. אנו מקווים שכשיוסר צו איסור הפרסום - יוברר שאין המדובר בפרשה שלא בסדר גודל של פרשת העמותות של ברק, ולא בסדר גודל של פרשיות סיריל קרן והאי היווני בימי אריאל שרון".

 

הרוב המוחלט של שרי הממשלה נמנע היום מלהגיב על הפרשיה החדשה. למעט אלי ישי, שקרא להתאזר בסבלנות, נמנעו כל יתר השרים מלומר דבר וחצי דבר על מדרגות משרד ראש הממשלה. שרים אחדים הבהירו שמדובר בשתיקה שמניעיה הם בעיקר חוסר הידע. אחדים הבהירו שהם שרויים במבוכה, וראוי לתת זמן לבירור הפרטים, בטרם יגיבו בדרך זאת או אחרת.

 

אנשי ראש הממשלה הונחו לשדר עסקים כרגיל. ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, ד"ר יורם טורבוביץ, קיבל את אישורו ונסע ביום שישי לפיינל פור במדריד כדי לחזות במכבי תל-אביב, לקראת משחק הגמר שייערך היום. בכירים אחרים, המוגדרים עובדי מדינה, בהם יועץ התקשורת יעקב גלנטי, מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, מילאו את פיהם מים, בטענה כי: "כעובדי ציבור אנו מנועים מלעסוק בנושא של חשדות אישיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בפגישה עם רייס, אמש
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים