שתף קטע נבחר

ח"כ סער: אל לאולמרט לפעול בין חקירה לחקירה

הכנסת התכנסה אמנם לדון בהתנהלות המדינית של ראש הממשלה ושרת החוץ, אך נושא הפרשה על חקירתו של אולמרט עלה שוב ושוב. ח"כ סער: "הדעת לא סובלת שבין חקירה לחקירה ימשיך אולמרט בוויתורים על הנכסים החשובים שלנו". השר אדרי: היו ראשי ממשלות בחקירה

מליאת הכנסת התכנסה היום (ב') לדיון מיוחד בכמה נושאים - כמו בהתנהלות המדינית החשאית - אבל נושא הפרשה החדשה של אולמרט הוזכר פעמים רבות. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לא נכח בדיון.

 

ראשון הנואמים היה ח"כ גדעון סער (ליכוד), שאמר: "הדעת לא סובלת שבין חקירה לחקירה ימשיך אולמרט בוויתורים על

 הנכסים החשובים שלנו. מר אולמרט, אל תיגע בין חקירה לחקירה לפגוע ביהודה ושומרון. אל תעביר בין חקירה לחקירה מסרים חשאיים לאסד, שישראל מוכנה לסגת מרמת הגולן. מדינה שלמה מדברת על איפול מתוקף צו איסור פרסום על חקירת אולמרט, שמטרתה לחשוף את האמת. אבל כאן לא נגרם נזק, בעוד מספר ימים נדע. אבל במשא ומתן החשאי עם הפלסטינים, תחת מעטה חשאיות עלולים להיגרם נזקים בלתי הפיכים".

 

ח"כ סער קרא לש"ס לפרוש מהממשלה "המשחיתה והרעה הזו". הוא אמר להם: "תפסיקו להידבק לכסאות, הפסיקו עם האינטרסים שלכם. הוא פנה ל"ידידי ישראל בארה"ב ובעולם" ואמר: "הוויתורים של אולמרט ולבני בחדרי חדרים אינם מחייבים אף אחד. אין להם רוב בעם, כפי שיוכח בבחירות, והם לא יהוו את מדיניות הממשלה שתקום. אנחנו עוברים ימים לא קלים, הנגהת המדינה לא נותנת סיבה רבה לגאווה בפרוס שנת ה-60, אבל אנחנו כעם הגענו להשגים גדולים ויש לנו במה להתגאות. יש לנו עם נהדר, אבל יש לנו ממשלה רעה שממנה בעזרת השם נפטר בקרוב".

 

השר אדרי: כולם ניהלו מו"מ

בתגובה אמר השר יעקב אדרי: "יש פה אנשים שיודעים הכל, מבינים הכל... כל הממשלות הקודמות ניהלו משאים ומתנים כאלה או אחרים. זה לא הבשיל ברוב המקרים. אנחנו רחוקים מזה. יש לנו עמדות ויש לנו דברים שלא נוותר עליהם. האמריקנים וגם אנחנו מאוד רוצים להגיע להסכם עם הפלסטינים. מי שחושב שהמצב שקיים כיום טוב למדינת ישראל, שיעלה לפה ויגיד את זה לעם".

 

הוא יצא להגנתו של אולמרט: "היו ראשי ממשלות שהיו תחת חקירות. זה מצער, אבל ניהלו משאים ומתנים. אולמרט עוסק בנושאים הכי רגישים ומי כמוך ביבי נתניהו יודע מזה. ראש הממשלה אמר כאן באופן מלא שהוא ינהל משא ומתן עם הפלסטינים בצורה גלויה וללא שום פקפוק". 

 

חברי הכנסת דנו בכינוס בפגרה בהמלצת הוועדה המשותפת לוועדת החוץ והביטחון ולוועדת החוקה, חוק ומשפט, להיענות לבקשת הממשלה לחזור ולהכריז על מצב חירום ובהתנהלות המדינית החשאית של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ושרת החוץ, ציפי לבני.

 

עוד ידונו חברי הכנסת בהצעה לסדר-היום בנושא: השתתפותו של חבר-הכנסת אחמד טיבי כחבר המשלחת הפלסטינית בפורום קטאר לדמוקרטיה. סיעת ישראל ביתנו ביקשה בחודש שעבר לערוך כינוס פגרה מיוחד של הכנסת, על-מנת להדיח את אחמד טיבי מתפקידו כסגן יושבת ראש הכנסת.

 

ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) אמר: "יושבים תבוסתנים וגיס חמישי. הם נציגי ארגוני הטרור בכנסת". לח"כ גלאון שקראה לו מסית אמר: "ח"כ גלאון, בעזרת ה' ישראל ביתנו תקבל תיק הביטחון בממשלה הבאה, ואז נבנה מזרח תיכון חדש, אז תראי מה זה מזרח תיכון חדש". ח"כ טיבי כינה את ליברמן "פאסישט". הוא אמר: "ליברמן הציג רשימה של הברחת אמצעי לחימה לפיגועים, וייחס אותם אלי באופן אישי. מדובר בסגנון נחות. אני גאה שאני בן לעם הפלסטיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ סער. קרא לש"ס לפרוש
צילום: גיל יוחנן
השר אדרי. ניהלו בעבר מו"מ בחקירה
צילום: דודי ועקנין
אולמרט. לא הגיע לכנסת
צילום: AFP
מומלצים